Michał Pomorski na podium wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023

Strona głównaKolarstwoMichał Pomorski na podium wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023

Michał Pomorski (HRE Mazowsze Serce Polski) zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej etapowego wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023. Na ostatnim piątym etapie wygrał Marceli Bogusławski. Podium uzupełnili Norbert Banaszek i Bartłomiej Proć. Wcześniej na dwóch etapach na podium stawał Patryk Stosz. To kolejny dobry występ biało-czerwonych kolarzy na arenie międzynarodowej.

Michał Pomorski trzeci w wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023

Za nami 34. edycja wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023. Tym razem kolarze rywalizowali na pięciu etapach, a meta całych zmagań miała miejsce w Stalowej Woli. W klasyfikacji generalnej z Polaków najlepiej spisał się Michał Pomorski z zespołu HRE Mazowsze Serce Polski. Przez cały wyścig jechał bardzo równo. Choć ani razu nie stanął na podium etapowym, to jednak w generalce uplasował się na wysokiej trzeciej pozycji. Wyścig wygrał Estończyk Siim Kiskonen z Tartu2024 Cycling Team. Drugie miejsce zajął Holender Max Kroonen z VolkerWessels Cycling Team.

Tuż za podium wyścig ukończył Jakub Murias z Voster ATS Team. Do Michała Pomorskiego stracił zaledwie dwie sekundy. W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej znaleźli się jeszcze: 6. Paweł Szóstka (Lubelskie Perla Polski) i 7. Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Zwycięstwo etapowe Bogusławskiego

Polacy odnosili sukcesy również na pojedynczych etapach. Prawdziwym popisem biało-czerwonych był ostatni etap, który kończył się w Stalowej Woli. Wygrał go Marceli Bogusławski z Alpecin-Deceuninck Development Team. Na finiszu wyprzedził Norberta Banaszka oraz Bartłomieja Procia z Santic – Wibatech. Tym samym całe podium było biało-czerwone. Wcześniej na dwóch etapach świetnie spisywał się Patryk Stosz z Voster ATS Team. Dwukrotnie zakończył zmagania na drugim miejscu. Miało to miejsce na drugim etapie ze Zgierza do Kutna oraz na czwartym etapie z Pabianic do Kielc. W klasyfikacji generalnej Patryk Stosz finiszował na 11. miejscu.