Strona głównaInneMłodzi polscy kajakarze wywalczyli osiem medali na Mistrzostwach Świata u-23 i juniorów

Aż osiem medali wywalczyli reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata u-23 i juniorów w kajakarstwie. Zawody odbywały się we włoskiej miejscowości Auronzo. W łączonej klasyfikacji medalowej Polacy zajęli wysokie piąte miejsce. W kategorii młodzieżowej medale zdobywali mikst kanadyjkarzy, dwójka męska, czwórka męska, Katarzyna Szperkiewicz i Julia Olszewska. Pozostałe trzy medale wywalczone zostały w kategorii juniorskiej

Pięć medali biało-czerwonych w kategorii u-23

Biało-czerwoni pięć medali wywalczyli w kategorii młodzieżowej do lat 23. Po złoto sięgnął mikst kanadyjkarzy Adrian Kłos i Amelia Braun. Startowali oni w sztafecie na dystansie 5000 metrów. Ze srebrnymi medalami z Włoch do Polski wrócą: Adrian Kłos i Kacper Sieradzan (dwójka na 500 metrów), Adrian Kłos, Kacper Sieradzan, Juliusz Kitewski i Krystian Hołdak (czwórka na 500 metrów) i kanadyjkarka Katarzyna Szperkiewicz (C1 200 metrów). Jedyny brązowy polski medal wśród młodzieżowców wywalczyła Julia Olszewska, która zajęła trzecie miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów.

Trzy medale polskich juniorów

Kolejne trzy medale Polacy dołożyli w kategorii juniorów. W każdy z nich zaangażowany był Alex Borucki. Indywidualnie wygrał konkurencję jedynek na 500 metrów. Wspólnie z Pawłem Słowińskim wywalczyli srebrny medal w dwójkach na dystansie 500 metrów. Do tego doszedł brąz polskiej czwórki na dystansie 500 metrów, która startowała w składzie: Alex Borucki, Paweł Słowiński, Kacper Jastrząb i Mateusz Kubalski.

Łącznie Polacy wywalczyli osiem medali. W łączonej klasyfikacji medalowej kategorii do lat 23. i juniorskiej zajęliśmy wysokie piąte miejsce. Zmagania w Auronzo zostały zdominowane przez reprezentantów Węgier. Zdobyli oni aż 44 medale, w tym 25 razy zostawali mistrzami świata. Nas jednak cieszy dobra postawa młodych polskich kajakarzy, którzy już niebawem mogą stanowić o sile pierwszej reprezentacji Polski i liczyć się w walce o medale na najważniejszych imprezach sportowych.