Brąz kulomiotki Joanny Oleksiuk na mistrzostwach świata w paralekkoatletyce

Strona głównaLekkoatletykaBrąz kulomiotki Joanny Oleksiuk na mistrzostwach świata w paralekkoatletyce

Reprezentantka Polski Joanna Oleksiuk wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata w paralekkoatletyce. Polka znakomicie spisała się w pchnięciu kulą w kategorii F33. W najlepszej próbie osiągnęła wynik 6.70. Podczas sobotnich zmagań w Paryżu na stadionie oglądaliśmy jeszcze kilkoro reprezentantów Polski. Spisywali się dobrze, jednak nieco zabrakło im do podium. Najbliżej była Faustyna Kotłowska, która zajęła piąte miejsce w pchnięciu kulą w kategorii F64.

Dobra dyspozycja i brązowy medal Joanny Oleksiuk

Sobota to przedostatni dzień rywalizacji na mistrzostwach świata w paralekkoatletyce w Paryżu. Z dobrej strony pokazała się na nich Joanna Oleksiuk, która wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą w kategorii F33. W sobotę w najlepszej próbie osiągnęła 6.70. Dzięki temu o dziewięć centymetrów pokonała czwartą w klasyfikacji Chinkę Zao Qian. Z drugiej strony Polce zabrakło tylko 12 centymetrów do srebrnej medalistki Marii Strong z Australii. Najlepsza tego dnia była Asmahane Boudjadar z Algierii. Kula w najlepszym jej pchnięciu poszybowała na odległość 7.06.

Jak poszło pozostałym Polakom?

W sobotę w konkurencjach medalowych oglądaliśmy jeszcze pięcioro Polaków. Faustyna Kotłowska rywalizowała w pchnięciu kulą w kategorii F64. W najlepszej próbie uzyskała 10,53 metra. Niestety zabrakło jej dokładnie 30 centymetrów do brązowego medalu i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Na szóstym miejscu zmagania w pchnięciu kulą w kategorii F35 ukończyła Klaudia Maliszewska. Polka w najlepszej próbie uzyskała 8.41. To jej najlepszy wynik w tym sezonie. Do podium straciła 43 centymetry.

Siódme miejsce w rzucie dyskiem w kategorii F11 zajął Mirosław Madzia. Rzucił 34,26 metra, co również jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. W skoku w dal w kategorii F37 na ósmym miejscu skończył Mateusz Owczarek z rezultatem 5.57. Ostatnim z Polaków w sobotniej rywalizacji był Marek Wietecki. Zajął szóste miejsce w rzucie oszczepem w kategorii F13. Jego najlepsza próba to 58.52. W tym sezonie dalej nie rzucał, jednak do podium nieco mu zabrakło. W niedzielę ostatnie konkurencje medalowe i zakończenie mistrzostw świata w paralekkoatletyce