Wojciech Nowicki drugi w Székesfehérvár. Pia Skrzyszowska najlepiej w sezonie

Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki drugi w Székesfehérvár. Pia Skrzyszowska najlepiej w sezonie

Wojciech Nowicki to jedyny Polak, który stanął na podium mityngu Hungarian Athletics Grand Prix w Székesfehérvár. Młociarz zajął drugie miejsce z wynikiem 77.89 i nieco nieoczekiwanie przegrał z Ukraińcem Michaiło Kokhanem. Na zawodach oglądaliśmy również Pię Skrzyszowską, która zajęła piąte miejsce na 100 metrów przez płotki z czasem 12,65 s. To najlepszy wynik w tym roku w Europie.

Dobra dyspozycja Wojciecha Nowickiego

Polski specjalista od rzutu młotem Wojciech Nowicki kontynuuje passę dobrych występów. Tym razem na mityngu Hungarian Athletics Grand Prix w Székesfehérvár rzucił 77.89 metra, co pozwoliło mu na zajęcie drugiego miejsca. Lepiej od Polaka spisał się tylko Ukrainiec Michaiło Kokhan, który w najlepszej próbie osiągnął 79.37. Trzecie miejsce w zawodach zajął reprezentant gospodarzy Bence Halasz z wynikiem 77.82. Niestety bardzo słabo spisał się Paweł Fajdek, który nie oddał ani jednego mierzonego rzutu i nie został uwzględniony w końcowej klasyfikacji.

Pia Skrzyszowska z najlepszym czasem w Europie

Na fali wznoszącej jest Pia Skrzyszowska. Specjalistka od 100 metrów przez płotki poprawia się z biegu na bieg. Tym razem zajęła piąte miejsce z czasem 12.65 sekundy. To nie tylko jej najlepszy wynik w sezonie, ale również najlepszy rezultat w Europie. Tym razem najlepsza okazała się Nigeryjka Tobi Amusan (12.35), która na mecie wyprzedziła Amerykanki Nię Ali (12.41) i Alayshę Johnson (12.50). Dobra forma polskiej płotkarki to świetny prognostyk przed mistrzostwami świata w Budapeszcie. Sama zawodniczka nie ukrywa, że chce tam powalczyć o poprawę rekordu życiowego, który wynosi obecnie 12.51 s.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Kolejnych biało-czerwonych oglądaliśmy w biegu kobiet na 1500 metrów. Na 10. miejscu finiszowała w nim Aleksandra Płocińska z czasem 4:06.84. Niestety rywalizacji nie ukończyły Milena Korbut i Martyna Galant. Najszybsza na 1500 metrów była Kenijka Nelly Chepchirchir (4:00.18), która wyprzedziła swoją rodaczkę Brendę Chebet (4:01.25) i reprezentantkę Ugandy Winnie Nanyondo (4:01.96). Zawody w Székesfehérvár na Węgrzech miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold