Brązowy medal polskich siatkarek na Uniwersjadzie w Chengdu

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceBrązowy medal polskich siatkarek na Uniwersjadzie w Chengdu

Akademicka Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet sięgnęła po brązowy medal 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu w Chinach. W małym finale Polki wygrały 3:1 z Brazylijkami, dzięki czemu stanęły na najniższym stopniu podium. To spory sukces kadry prowadzonej przez Jacka Pasińskiego. Faworytkami meczu o brąz były Brazylijki. W wielkim finale o złoty medal powalczą Japonki i Chinki, które w półfinale okazały się lepsze od biało-czerwonych.

Pierwszy set dla rywalek

Przed rozpoczęciem meczu o brązowy medal eksperci wskazywali na Brazylijki jako faworytki. Pierwszy set zdawał się to potwierdzać. Podopieczne Jacka Pasińskiego nie najlepiej weszły w to spotkanie. W pierwszej partii stroną wyraźnie lepszą były Brazylijki. Wychodziło im niemal wszystko. Polki nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowane rywalki i przegrały premierową partię aż 12:25

Polki odwróciły losy meczu i mają brąz

Na szczęście wysoka porażka w pierwszym secie pozytywnie podziałała na reprezentantki Polski. Obudziły się i zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Wydaje się, że kluczowa dla losów całego meczu była druga partia. W niej Polki od początku zyskały przewagę, jednak w końcówce Brazylijki doprowadziły do wyrównania. Końcówka na szczęście należała do biało-czerwonych, które wygrały 25:23 i doprowadziły do remisu 1:1 w setach. Później poszły za ciosem.

Trzeci set to kontynuacja dobrej i skutecznej gry Polek. Zaczęły bardzo mocno, bo szybko wyszły na prowadzenie 7:2. Później kontrolowały przebieg partii. Choć kilkukrotnie Brazylijki zbliżały się już na odległość jednego punktu, to jednak wtedy zawsze Polki przyspieszały. Seta wygrały 25:21. Bardzo podobny przebieg miała czwarta partia. W niej od początku do samego końca biało-czerwone utrzymywały kilka punktów przewagi. Ostatecznie bez większych problemów wygrały 25:20 i sięgnęły po brązowy medal 31. Letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu. To duży sukces podopiecznych prowadzonych przez Jacka Pasińskiego. W składzie polskiej drużyny znalazły się: Weronika Szlagowska, Julita Piasecka, Aleksandra Rasińska, Kornelia Moskwa, Marta Orzyłowska, Justyna Łysiak, Małgorzata Lisiak, Alicja Grabka, Marta Łyczakowska, Kinga Drabek, Paulina Damaske i Karolina Drużkowska.

Brazylia – Polska 1:3 (25:12, 23:25, 21:25, 20:25)