Druga deblowa porażka Hurkacza w Pucharze Lavera. Wygrana Reszty Świata

Strona głównaTenisDruga deblowa porażka Hurkacza w Pucharze Lavera. Wygrana Reszty Świata

Deblowa porażka Huberta Hurkacza zakończyła spotkanie Europa – Reszta Świata w Pucharze Lavera. Polski tenisista stworzył duet z Rosjaninem Andriejem Rublowem. W dwóch setach przegrali z Amerykanami Benem Sheltonem i Francesem Tiafoe. Dla Polaka był to trzeci mecz w Laver Cup i trzecia porażka. Zespół z Europy przegrał aż 2:13 z Resztą Świata. Hubert Hurkacz debiutował w tych prestiżowych rozgrywkach.

Wyrównany bój zakończony dwoma tie-breakami

W dziewiątej grze Pucharu Lavera doszło do deblowego pojedynku. Hubert Hurkacz i Rosjanin Andriej Rublow mierzyli się z Amerykanami Benem Sheltonem i Francesem Tiafoe. Zespół Reszty Świata wyraźnie prowadził i polsko-rosyjski duet musiał wygrać, aby przedłużyć mecz. To się jednak nie udało. Spotkanie deblowe od początku było bardzo wyrównane. W pierwszej partii nie oglądaliśmy żadnego przełamania. Doszło do tie-breaka, w którym lepsi byli Amerykanie. Wygrali 7:4 i zbliżyli się do końcowego sukcesu

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Ponownie nie było w niej żadnego przełamania oraz nie oglądaliśmy ani jednego breakpointa. W pierwszym secie były tylko dwa breakpointy. Taka sytuacja nie zdarza się zbyt często w tenisie na najwyższym światowym poziomie. Tie-break drugiego seta ponownie padł łupem Amerykanów. Wygrali go 7:5 i zapewnili Reszcie Świata przekonujące zwycięstwo 13:2 nad drużyną z Europy.

Hubert Hurkacz (Polska) / Andriej Rublow (Rosja) – Ben Shelton (USA) / Frances Tiafoe (USA) 6:7(4), 6:7(5)

Debiut Hurkacza w Laver Cup

W tym roku Hubert Hurkacz debiutował w Pucharze Lavera. Niestety przegrał wszystkie trzy spotkania, w tym jedno singlowe. W drużynie z Europy zagrali jeszcze: Alejandro Davidovich Fokina, Arthur Fils, Gael Monfils, Andriej Rublow i Casper Ruud. Zwycięską drużynę Reszty Świata stworzyli: Ben Shelton, Francisco Cerundolo, Felix Auger-Aliassime, Jack Sock, Frances Tiafoe, Taylor Fritz i Tommy Paul. Spotkanie zakończyło się wynikiem 13:2. Jedyną wygraną Europie zapewnił Casper Ruud