Ukraina pokonana. Polki z drugim zwycięstwem w Lidze Narodów

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekUkraina pokonana. Polki z drugim zwycięstwem w Lidze Narodów

Polskie piłkarki pokonały w Gdyni 2:1 Ukrainki i odniosły drugie zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Narodów. Autorką obu trafień dla naszej reprezentacji była niezawodna Ewa Pajor. Podopieczne Niny Patalon prowadziły już 2:0, jednak w końcówce straciły bramkę. Biało-czerwone kończyły mecz w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę w doliczonym czasie za faul taktyczny otrzymała Małgorzata Grec. Kolejny mecz w Lidze Narodów Polki zagrają 27 października z Serbią w Tychach.

Cenne zwycięstwo biało-czerwonych

Polki w Gdyni walczyły o drugie zwycięstwo w Lidze Narodów. W pierwszym meczu pokonały 3:1 Greczynki i objęły prowadzenie w grupie 3 dywizji B. Zupełnie inne nastroje panowały w zespole rywalek. Ukrainki w pierwszej kolejce przegrały 1:2 z Serbkami i w Gdyni chciały poszukać pierwszych punktów. Na szczęście Polki miały zupełnie inne plany. Spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej przewagi biało-czerwonych. Wydawało się, że szybko będzie 1:0. W 12. minucie do siatki trafiła Natalia Padilla-Bidas, jednak była na pozycji spalonej. Polki stwarzały sobie sytuacje, ale szwankowała skuteczność. Na prowadzenie wyszły w 22. minucie, gdy do siatki trafiła Ewa Pajor

Po zmianie stron Polki ponownie przeważały. W 67. minucie było już 2:0. Ponownie skutecznością wykazała się Ewa Pajor. Napastniczka Wolfsburga umiejętnie zamknęła dośrodkowanie Sylwii Matysik i strzałem głową pokonała bramkarkę rywali. Druga stracona bramka podziałała mobilizująco na Ukrainki, które nie miały już nic do stracenia. W 80. minucie zdobyły bramkę kontaktową. Jej autorką była Ljubow Szmatko. do końca meczu Ukrainki szukały szansy na wyrównanie. W doliczonym czasie gry za faul taktyczny bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymała Małgorzata Grec. Polki dowiozły prowadzenie do końca meczu i odniosły drugie zwycięstwo w Lidze Narodów

Polska – Ukraina 2:1 (1:0)

Dwumecz z Serbkami o zwycięstwo w grupie

Biało-czerwone kolejny mecz w Lidze Narodów zagrają za kilka tygodni. Przed nimi dwumecz z Serbkami, który może zadecydować o zwycięstwie w grupie i awansie do dywizji A. Pierwszy mecz odbędzie się 27 października w Tychach. Drugie spotkanie zaplanowano cztery dni później w Serbii. Jeżeli Polki wyjdą zwycięsko z tego dwumeczu, to zbliżą się do awansu do europejskiej elity w piłce nożnej.