STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Dyjas brązowym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Szwecji w Sztokholmie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneJakub Dyjas brązowym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Szwecji w Sztokholmie

Jakub Dyjas wywalczył brązowy medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Szwecji w tenisie stołowym. Zawody rozegrano w Sztokholmie i miały rangę cyklu WTT Feeder. Reprezentant Polski spisał się w nich znakomicie i odniósł kilka ważnych zwycięstw z wyżej notowanymi rywalami. W półfinale musiał uznać wyższość Mattiasa Falcka, który cztery lata temu został wicemistrzem świata. Na zawodach w Sztokholmie oglądaliśmy kilkoro innych biało-czerwonych. 

Świetna postawa i brązowy medal Jakuba Dyjasa

W ostatnim czasie Jakub Dyjas zmaga się z wieloma problemami. Przed laty zajmował już 36. miejsce w światowym rankingu ITTF. Obecnie plasuje się dopiero na 190. pozycji i walczy o odbudowanie rankingu. Cenny krok w tym kierunku wykonał w Sztokholmie. Polak w drodze do półfinału pokonał m.in.: Francuzów Joe Seyfrieda i Jullesa Rolanda, Austriaka Andreasa Levenko oraz Szweda Antona Kallberga, który zajmuje 22. miejsce w rankingu. Pozostali rywale również plasują się w nim wyżej od zawodnika reprezentującego Dekorglass Działdowo. Polak dotarł do półfinału, gdzie musiał uznać wyższość 20. w rankingu Mattiasa Falcka ze Szwecji. Ostatecznie Jakub Dyjas zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal. Na etapie 1/8 finału z rywalizacją pożegnał się Maciej Kubik. W zawodach zabrakło Samuela Kulczyckiego, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. 

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Na 1/8 finału w rywalizacji pań swój udział zakończyła Katarzyna Węgrzyn, która musiała uznać wyższość Camille Lutz z Francji. Jej siostra Anna Węgrzyn przegrała już w II rundzie turnieju singlistek. Ona również przegrała z Francuzką Lutz. Blisko strefy medalowej w deblu pań były Paulina Krzysiek i Ilona Sztwiertnia. Ostatecznie przegrały w ćwierćfinale. Na ćwierćfinale swój udział w turnieju mikstów zakończyli również Katarzyna Węgrzyn i Maciej Kubik. Im także niewiele zabrakło do medalu Międzynarodowych Mistrzostw Szwecji w Sztokholmie. W zawodach zabrakło najwyżej notowanej Polki Natalii Bajor (44. miejsce w rankingu), która niedługo rozpocznie swój start w turnieju w Omanie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...