Thriller z udziałem Huberta Hurkacza. Polak w ćwierćfinale w Szanghaju

Strona głównaTenisThriller z udziałem Huberta Hurkacza. Polak w ćwierćfinale w Szanghaju

Hubert Hurkacz po zaciętym i wyrównanym boju pokonał Chińczyka Zhizhena Zhanga i awansował do ćwierćfinału turnieju Rolex Shanghai Masters w Szanghaju. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i oglądaliśmy w nim dwa tie-breaki. Mecz trwał ponad 2,5 godziny i zwycięsko z tej potyczki wyszedł Polak. W ćwierćfinale zmierzy się z Węgrem Fabianem Marozsanem. Będzie to pierwszy pojedynek tych tenisistów.

Trzy sety walki na korzyść Hurkacza

Faworytem wtorkowej potyczki był Hubert Hurkacz (17. ATP), który w Szanghaju gra jako rozstawiony z numerem 16. Spodziewaliśmy się jednak trudnego pojedynku, ponieważ po drugiej stronie siatki stanął ulubienie gospodarzy Chińczyk Zhizhen Zhang (60. ATP). W pierwszym secie walka toczyła się gem za gema. Oglądaliśmy w nim tylko dwa breakpointy, jednak Hubert Hurkacz ich nie wykorzystał. Doszło do tie-breaka. W nim na przewagi 8:6 wygrał Polak i udanie rozpoczął spotkanie

Drugi set toczył się pod dyktando Chińczyka. Szybko przełamał i wyszedł na prowadzenie 3:0. Polak zdołał odrobić straty i doprowadzić do 3:3, jednak później znów to rywal był skuteczniejszy. Pod koniec partii oglądaliśmy trzy kolejne przełamania i set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Zhanga. Trzeci set przypominał pierwszą partię. Znów obaj tenisiści pilnowali swojego serwisu. W pewnym momencie o przerwę medyczną poprosił Chińczyk, jednak był w stanie kontynuować grę. W tej partii nie oglądaliśmy żadnego breakpointa i doszło do tie-breaka. W nim lepszy był Hubert Hurkacz, który wygrał 7:4 i po ciężkim boju awansował do ćwierćfinału turnieju Rolex Shanghai Masters rangi ATP 1000 w Chinach

Hubert Hurkacz (Polska, 16) – Zhizhen Zhang (Chiny) 7:6(6), 4:6, 7:6(4)

Fabian Marozsan kolejnym rywalem Polaka

Kolejnym rywalem Huberta Hurkacza w Szanghaju będzie Węgier Fabian Marozsan (91. ATP). Zawodnik ten niespodziewanie awansował do najlepszej ósemki po tym, jak wcześniej wyeliminował wyżej notowanych: Serba Dusana Lajovicia (55. ATP), Australijczyka Alexa De Minaura (11. ATP) i Norwega Caspera Ruuda (9. ATP). Faworytem bukmacherów będzie Hubert Hurkacz, jednak rywal pokazał już, że stać go na zwycięstwa z najlepszymi tenisistami na świecie. Polak i Węgier spotkają się na korcie po raz pierwszy. Stawką meczu będzie awans do półfinału turnieju rangi ATP 1000.