Hubert Hurkacz nie do zatrzymania. Jest już w ćwierćfinale turnieju w Paryżu

Strona głównaTenisHubert Hurkacz nie do zatrzymania. Jest już w ćwierćfinale turnieju w Paryżu

Hubert Hurkacz doskonale czuje się w turnieju halowym Rolex Paris Masters rangi ATP 1000 w Paryżu. W niewiele ponad godzinę pokonał Francisco Cerundolo z Argentyny. Dzięki temu bardzo pewnie awansował do ćwierćfinału turnieju. Tam zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem. Polak walczy nie tylko o trofeum w Paryżu, ale również o przepustkę do turnieju ATP Finals w Turynie. Jest tego coraz bliżej.

Efektowne zwycięstwo z mocnym Argentyńczykiem

Reprezentant Polski Hubert Hurkacz (11. ATP) w 1/8 finału turnieju Rolex Paris Masters mierzył się z Argentyńczykiem Francisco Cerundolo (21. ATP). Obaj spotkali sie po raz drugi w historii i ponownie lepszy okazał się Polak. Spotkanie lepiej rozpoczął jednak jego rywal, który przełamał w czwartym gemie i wyszedł na prowadzenie 3:1. Wtedy Hubert Hurkacz wziął się za odrabianie strat i szybko odrobił stratę przełamania, a później sam wyszedł na prowadzenie 5:3. Okazji nie zmarnował i niedługo potem wygrał premierowego seta 6:4

Mniej zacięta była druga partia. W niej Hubert Hurkacz przełamał już w pierwszym gemie i prowadził kolejno 2:0 i 3:1. Wtedy na mały zryw stać było Francisco Cerundolo, który po walce doprowadził do remisu 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Polaka. W końcowych fragmentach meczu wygrał 10 punktów z rzędu i zakończył seta 6:3. Dzięki temu awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP 1000 w Paryżu. Spotkanie z Argentyńczykiem trwało niewiele ponad godzinę.

Hubert Hurkacz (Polska, 11) – Francisco Cerundolo (Argentyna) 6:4, 6:3

Niewygodny Bułgar kolejnym rywalem Polaka

W ćwierćfinale turnieju Rolex Paris Masters Huberta Hurkacza czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Zmierzy się tam z Bułgarem Grigorem Dimitrowem (17. ATP). Faworytem wydaje się być Bułgar, który wygrał wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Polakiem. Ostatni z nich miał miejsce w lutym w turnieju w Rotterdamie. Polak musi powalczyć o zwycięstwo, jeżeli chce zachować szansę na awans do turnieju ATP Finals w Turynie. Z rywalizacji w Paryżu odpadł już Niemiec Alexander Zverev i Hubert Hurkacz ma szansę na wyprzedzenie go w rankingu ATP Race.