Waleczny Hubert Hurkacz przegrał z Dimitrowem. Awansu do Turynu nie będzie

Strona głównaTenisWaleczny Hubert Hurkacz przegrał z Dimitrowem. Awansu do Turynu nie będzie

Hubert Hurkacz stoczył pasjonujący trzysetowy pojedynek z Bułgarem Grigorem Dimitrowem. Niestety przegrał i nie awansował do półfinału turnieju halowego ATP Masters 1000 w Paryżu. Tym samym stracił szansę na zdobycie przepustki do kończącego sezon turnieju ATP Finals, który odbędzie się w Paryżu. W piątkowe popołudnie Polak dzielnie walczył z Bułgarem, jednak po raz czwarty w karierze musiał uznać jego wyższość.

Niewiele zabrakło. Trwa zła passa Hurkacza w meczach z Dimitrowem

Do tej pory Hubert Hurkacz (11. ATP) bardzo pewnie pokonywał kolejnych rywali w turnieju Rolex Paris Masters w Paryżu. Niestety seria jego zwycięstw zakończyła się w ćwierćfinale. Tam mierzył się z niewygodnym przeciwnikiem Bułgarem Grigorem Dimitrowem (17. ATP), z którym przegrał wcześniejsze trzy pojedynki. W Paryżu nie przełamał złej passy i przegrał z nim po raz czwarty. Początek meczu był nieudany w wykonaniu Huberta Hurkacza. W premierowej odsłonie nie mógł znaleźć recepty na dobrze dysponowanego Dimitrowa. Szybko stracił swoje podanie i na przestrzeni całego seta wygrał tylko jednego gema. Skończyło się 1:6

Wrocławianin nie dawał za wygraną i w drugiej partii grał zdecydowanie lepiej. Ten set był bardzo wyrównany. Długo zanosiło się w nim na tie-breaka. Jedyny breakpoint miał miejsce w dziesiątym gemie i od razu zakończył się przełamaniem. Dzięki temu Hubert Hurkacz wygrał 6:4 i doprowadził do trzeciego seta. W nim wciąż oglądaliśmy zacięty pojedynek. Niestety tym razem jedynego breakpointa wygrał Bułgar, który w siódmym gemie odebrał serwis Polakowi. Następnie poszedł za ciosem i sięgnął po końcowe zwycięstwo 6:4. Dzięki temu to on awansował do półfinału turnieju halowego rangi ATP 1000 w Paryżu.

Grigor Dimitrow (Bułgaria) – Hubert Hurkacz (Polska, 11) 6:1, 4:6, 6:4

Nie będzie awansu do ATP Finals

W tym sezonie Hubert Hurkacz do ostatniego turnieju walczył o przepustkę na turniej ATP Finals w Turynie. Niestety się nie udało. Już teraz wiadomo, że Polak nie zdoła awansować do czołowej ósemki rankingu ATP Race i zabraknie go w gronie ośmiu najlepszych tenisistów w tym sezonie. Polak prawdopodobnie będzie pełnił rolę rezerwowego i nie jest wykluczone, że pojawi się na korcie w roli zmiennika w przypadku kontuzji lub innej niedyspozycji jednego z zawodników.