Efektowna wygrana Legii Warszawa z CBet Jonava

Strona głównaKoszykówkaEfektowna wygrana Legii Warszawa z CBet Jonava

Koszykarze Legii Warszawa odnieśli efektowne zwycięstwo nad litewskim CBet Jonava. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego wygrali aż 111:72 i zbliżyli się do awansu do ćwierćfinału Pucharu Europy FIBA. Była to dla nich pierwsza wygrana w drugiej rundzie rozgrywek. Udanie zrehabilitowali się za porażkę we wcześniejszym meczu z Bahçeşehirem Koleji Spor Kulübü.

Popis Legii Warszawa na Bemowie

Legia Warszawa jako jedyny polski zespół awansowała do drugiej rundy Pucharu Europy FIBA. W pierwszej fazie grupowej warszawianie długo pozostawali niepokonani. Przegrali dopiero ostatni mecz, który o niczym nie decydował. Teraz poziom trudności wzrósł i legioniści mierzą się ze zdecydowanie lepszymi drużynami. Na otwarcie zmagań przegrali 90:100 z Bahçeşehirem Koleji Spor Kulübü. Teraz liczyli na rehabilitację i dobry mecz z litewskim CBet Jonava.

Spotkanie na Bemowie od początku układało się po myśli gospodarzy. Niesieni dopingiem swoich kibiców przeważali nad Litwinami i stopniowo powiększali swoją przewagę. Do przerwy było już 49:40. Kluczowa dla losów tego spotkania była jednak trzecia kwarta. W niej oglądaliśmy prawdziwą demolkę. Legia Warszawa wygrała aż 36:13 i przed ostatnią kwartą prowadziła już 85:53. Zgodnie z oczekiwaniami w ostatnim fragmencie gry niewiele się zmieniło. Wciąż przeważali gospodarze, którzy wygrali 26:19, a cały mecz zakończyli wynikiem 111:72. To aż 39 punktów różnicy. Najlepiej punktowali: Christian Vital (34) i Raymond Cowels (20).

Legia Warszawa – CBet Jonava 111:72 (26:20, 23:20, 36:13, 26:19)

Za tydzień ważny mecz ze Sportingiem Lizbona

Już za tydzień legioniści zagrają bardzo ważne spotkanie ze Sportingiem Lizbona z Portugalii. Odbędzie się ono w Warszawie. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy przybliży ich do awansu do ćwierćfinału FIBA Europe Cup. Po wygranej będą na jednym z dwóch pierwszych miejsc na półmetku zmagań w grupie L. Awans do najlepszej ósemki wywalczą tylko dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Wierzymy, że w tym gronie znajdą się podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego.