Minimalna wygrana Polaków w meczu towarzyskim z Argentyną

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejMinimalna wygrana Polaków w meczu towarzyskim z Argentyną

Szczypiorniści reprezentacji Polski po zaciętym boju jedną bramką pokonali Argentyńczyków. Wygrana Polaków do końca wisiała na włosku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:26. To pierwszy ze sprawdzianów biało-czerwonych w ramach przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się w styczniu. Podopieczni Marcina Lijewskiego drugie spotkanie z Argentyną rozegrają w piątek 29 grudnia.

Zacięty bój Polaków z Argentyńczykami

Tuż po Świętach Bożego Narodzenia w Arenie Legionowo odbył się pierwszy mecz sparingowy Polaków w ramach przygotowań do mistrzostw Europy w Niemczech. Biało-czerwoni przed własną publicznością podejmowali Argentyńczyków i byli faworytami. Selekcjoner Marcin Lijewski zdecydował się na odmłodzenie kadry, która w tym roku nieudanie zaprezentowała się na mistrzostwach świata, gdzie zajęła dopiero 15. miejsce.

Mecz w Legionowie od początku był bardzo wyrównany, jednak lepiej weszli w niego rywale. Po kilku minutach prowadzili już 4:1. Pod koniec pierwszego kwadransa Argentyńczycy niespodziewanie prowadzili już 10:5. Gra biało-czerwonych dopiero wtedy się nieco odmieniła. W drugim fragmencie pierwszej połowy Polacy poprawili grę w defensywie i zagrali zdecydowanie skuteczniej w ataku. Dzięki temu do przerwy było 13:13. Po zmianie stron oglądaliśmy wyrównane starcie. Losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Ostatecznie w końcówce Polacy wytrzymali presję i wygrali 27:26. Dobre spotkanie na środku rozegrania zaliczył Paweł Paterek, który zgarnął nagrodę dla MVP.

Polska – Argentyna 27:26 (13:13)

Drugi sprawdzian z Argentyną w piątek

Drugi akord towarzyskiego dwumeczu z Argentyną będzie miał miejsce w piątek 29 grudnia. To kolejny element przygotowań do mistrzostw Europy w Niemczech, które rozpoczną się już 10 stycznia. Przed Polakami na turnieju bardzo trudne zadanie. Już w pierwszej fazie grupowej zmierzą się z Norwegami, Słoweńcami i zawodnikami z Wysp Owczych. Biało-czerwoni trafili do grupy D, która swoje mecze rozgrywać będzie w hali Mercedes-Benz Arena w Berlinie. Awans do fazy zasadniczej wywalczą dwa najlepsze zespoły. Liczymy na to, że Polacy powalczą o znalezienie się w tym gronie.