STS KOD PROMOCYJNY

Polacy poznali grupowych rywali na Mistrzostwach Europy 2024 w piłce ręcznej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaME piłkarzy ręcznychPolacy poznali grupowych rywali na Mistrzostwach Europy 2024 w piłce ręcznej

Szczypiorniści reprezentacji Polski poznali swoich grupowych rywali na Mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech. Polacy trafili do niezwykle trudnej grupy D. Tam będą rywalizowali z Norwegami, Słoweńcami i reprezentantami Wysp Owczych. Przed podopiecznymi Marcina Lijewskiego bardzo trudne zadanie, jeżeli chcą awansować do II rundy. Do dalszej fazy ME 2024 awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. 

Biało-czerwoni w trudnej grupie 

Polacy nie mieli szczęścia w losowaniu. Z pewnością mogli trafić do łatwiejszej grupy. Podopieczni Marcina Lijewskiego zostali rozlosowani do grupy D. Tam będą rywalizowali z dwukrotnymi wicemistrzami świata Norwegami oraz mocnymi Słoweńcami. Ta ostatnia drużyna okazała się lepsza od biało-czerwonych na tegorocznych mistrzostwach świata. W Niemczech będzie okazja do rewanżu. Czwartym zespołem w grupie D są Wyspy Owcze. Drużyna ta powinna być outsiderem i dostarczycielem punktów, jednak pod żadnym pozorem nie można jej lekceważyć. Do dalszej fazy rozgrywek awansują dwa najlepsze zespoły. Polacy nie należą do faworytów.

Wszystkie grupy Mistrzostw Europy 

Inne grupy Mistrzostw Europy 2024 również prezentują się bardzo ciekawie. Szczególną uwagę warto zwrócić na grupy A i B. W pierwszej będą rywalizowali Niemcy i Francuzi, a w drugiej Chorwaci i Hiszpanie. Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich grup:

  • grupa A: Francja, Niemcy, Macedonia Północna, Szwajcaria;
  • grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Rumunia, Austria;
  • grupa C: Węgry, Islandia, Czarnogóra, Serbia;
  • grupa D: Polska, Słowenia, Norwegia, Wyspy Owcze;
  • grupa E: Holandia, Szwecja, Gruzja, Bośnia i Hercegowina;
  • grupa F: Portugalia, Dania, Grecja i Czechy.

Losowanie odbyło się w Düsseldorfie.

Turniej na początku stycznia 2024 roku 

Mistrzostwa Europy 2024 odbędą się w dniach 10-28 stycznia w Niemczech. Polacy w fazie grupowej będą rywalizowali w Berlinie. Ponadto wśród miast gospodarzy znajdują się jeszcze: Mannheim, Monachium, Hamburg, Kolonia i Düsseldorf. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...