Niewykorzystana szansa Budowlanych Łódź. Są krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzyń

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówNiewykorzystana szansa Budowlanych Łódź. Są krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzyń

Siatkarki Budowlanych Łódź przegrały na wyjeździe 1:3 z SC Poczdam i są krok od odpadnięcia z rozgrywek Ligi Mistrzyń. Łodzianki mogą mówić o niewykorzystanej szansy, ponieważ w trzecim secie prowadziły już 24:21. Niestety zmarnowały trzy setbole. Rywalki odwróciły losy meczu. Budowlani Łódź są już o krok od odpadnięcia z rozgrywek. W ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzą się z faworytkami z Fenerbahce Stambuł.

Bolesna porażka Budowlanych Łódź

Jeszcze przed meczem w Niemczech siatkarki Budowlanych Łódź znajdowały się w trudnym położeniu. Pierwszy mecz z SC Poczdam przegrały 0:3. Na wyjeździe musiały wygrać, aby zbliżyć się do awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. Po drodze dwukrotnie pokonały Calcit Kamnik ze Słowenii oraz doznały porażki z Fenerbahce Stambuł. Pozostałe wyniki ułożyły się w ten sposób, że po czterech kolejkach zajmowały drugie miejsce w grupie. Wygrana za trzy punkty w Niemczech dałaby im awans.

Początek meczu układał się doskonale dla zespołu z Łodzi. Podopieczne trenera Macieja Biernata dobrze rozegrały pierwszego seta. Wypracowały sobie kilka punktów przewagi i wygrały 25:20. W drugiej partii role się odwróciły i to gospodynie pewnie wygrały 25:16. Kluczowy dla losów tego meczu był trzeci set. Łodzianki prowadziły w nim już 24:21. Niestety nie wykorzystały trzech piłek setowych. Przegrały pięć piłek z rzędu i to Niemki prowadziły 2:1. Podłamało to drużynę Budowlanych, która w czwartej partii była tylko tłem dla rywalek i przegrała 18:25. W ten sposób praktycznie straciła szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń

SC Poczdam – Grot Budowlani Łódź 3:1 (20:25, 25:16, 26:24, 25:18)

Na zakończenie mecz z Fenerbahce

Na zakończenie zmagań w grupie C łodzianki zagrają na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł z Turcji. Zespół ten należy do grona faworytek do wygrania Ligi Mistrzyń, a jego motorem napędowym jest Magdalena Stysiak. Spotkanie w Łodzi zakończyło się pewnym zwycięstwem Fenerbahce 3:0. Siatkarki Budowlanych Łódź staną przed trudnym zadaniem. Nawet w przypadku sensacyjnego zwycięstwa w Stambule mogą pożegnać się z rozgrywkami Ligi Mistrzyń. Mecz zostanie rozegrany 16 stycznia.