Drugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Deakin University Race 2024

Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Deakin University Race 2024

Dominika Włodarczyk z UAE Team ADQ zajęła drugie miejsce w wyścigu kolarskim Deakin University Race 2024. To siódma edycja zawodów, które zaliczają się do kobiecego World Touru. Świetny wynik Polki w Australii sprawił, że nasza reprezentantka została liderką cyklu Women’s World Tour. W zawodach wystartowała jeszcze Kaja Rysz z Lifeplus Wahoo, która zajęła 25. miejsce.

Świetny start i drugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Australii

W sobotę 27 stycznia w Australii rozegrano siódmą edycję wyścigu Deakin University Elite Women’s Road Race. Wcześniej znany był jako Cadel Evans Great Ocean Road Race – Elite Women’s Race. To zmagania zaliczane do najważniejszego cyklu kolarskiego, czyli World Touru. Jednodniowy wyścig w tym roku dostarczył nam wielu pozytywnych emocji z udziałem Dominiki Włodarczyk. Kolarka UAE Team ADQ spisała się doskonale i do końca pozostawała w walce o zwycięstwo.

Polka wspólnie z innymi zawodniczkami zdecydowała się na atak na kilka kilometrów przed końcem. W końcówce od tej grupy odskoczyła 19-letnia Holenderka Rosita Reijnhout z Team Visma | Lease a Bike i to ona wygrała. Drugie miejsce zajęła Dominika Włodarczyk, która zbyt późno zdecydowała się na kontratak. Podium uzupełniła Dunka Cecilie Uttrup Ludwig z FDJ – SUEZ. Druga z Polek Kaja Rysz z Lifeplus Wahoo zajęła 25. miejsce. Trasa tegorocznego wyścigu prowadziła w okolicach miejscowości Geelong i liczyła niewiele ponad 140 kilometrów.

Dominika Włodarczyk liderką kobiecego World Touru

Doskonała postawa Dominiki Włodarczyk w Australii sprawiła, że Polka została liderką cyklu kobiecego World Touru. Sukces ten osiągnęła w dniu swoich 23. urodzin. Dominika Włodarczyk może zachować prowadzenie nawet przez kilka tygodni. Obecnie ma 520 punktów w rankingu i o pięć oczek wyprzedza Sarah Gigante. Za drugie miejsce w Deakin University Race 2024 zgarnęła 320 oczek. Wcześniej wywalczyła 200 punktów UCI w zmaganiach Santos Tour Down Under.