Porażka Górnika Zabrze na pożegnanie z Ligą Europejską

Strona głównaPiłka ręcznaLE piłkarzy ręcznychPorażka Górnika Zabrze na pożegnanie z Ligą Europejską

Szczypiorniści Górnika Zabrze przegrali 23:27 na wyjeździe z Rhein-Neckar Loewen. Spotkanie rozegrano w ramach ostatniej kolejki II fazy grupowej. Zabrzanie pożegnali się z rozgrywkami. Zajęli ostatnie miejsce w grupie 1 z dorobkiem jednego zwycięstwa. Sam awans do tej fazy Ligi Europejskiej to spory sukces polskiego zespołu. Teraz Górnik może skupić się na rywalizacji na krajowym podwórku.

Wyrównana walka z faworyzowanym Rhein-Neckar

Jeszcze przed tym meczem wiedzieliśmy, że Górnik Zabrze stracił szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. Zabrzanie do II fazy grupowej awansowali z zerowym dorobkiem punktowym, ponieważ zapisano im dwie porażki z niemieckim Hannover-Burgdorf. Później przyszło sensacyjne zwycięstwo 29:26 z Rhein-Neckar Loewen w Polsce. Odżyły nadzieje, jednak dwie porażki z HBC Nantes pogrzebały szansę na awans

Polacy do Niemiec udali się po to, aby godnie pożegnać się z Ligą Europejską. Zdecydowanymi faworytami meczu byli gospodarze. Podopieczni Tomasza Strząbały nie dawali jednak za wygraną. Pierwsza połowa stała pod znakiem solidnej gry obronnej obu zespołów. Oglądaliśmy w niej mało bramek i walkę gol za gol. W pewnym momencie Górnik prowadził nawet 7:6. Na przerwę jednak zabrzanie schodzili przy wyniku 8:10. Po zmianie stron gra znów się wyrównała i wynik oscylował w granicach remisu. Pod koniec przewagę jednak zyskali gracze Rhein-Neckar. W pewnym momencie wyszli nawet na sześć bramek przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Górnika Zabrze 23:27. Najwięcej bramek dla polskiej drużyny rzucili: Taras Minotskyi (7) i Dmytro Artemenko (5).

Rhein-Neckar Loewen – Górnik Zabrze 27:23 (10:8)

Godne pożegnanie z Europą

Zabrzanie godnie pożegnali się z Europą i osiągnęli jeden z największych sukcesów w europejskich pucharach w swojej historii. Na przestrzeni dwóch rund grupowych pokonali kilka utytułowanych drużyn. Teraz mogą skupić się na rywalizacji na krajowym podwórku. Są 1/8 finału Pucharu Polski oraz zajmują trzecie miejsce w lidze. Z pewnością chcą powalczyć o brązowy medal mistrzostw Polski.