Strona głównaKolarstwoMichał Kwiatkowski na 16 miejscu w Mediolan-San Remo. Wygrał Słoweniec Matej Mohorić

Kolejny solidny start w tym sezonie zanotował Michał Kwiatkowski. Jeden z najlepszych obecnie polskich kolarzy w światowym peletonie ukończył na 16. miejscu włoski monument Mediolan-San Remo. Zawodnik INEOS Grenadiers do zwycięzcy Słoweńca Mateja Mohoricia z Bahrain-Victorious stracił 11 sekund. Na 54. miejscu zmagania ukończył Cesare Benedetti z Bora-hansgrohe, a zdecydowanie dalsze miejsca zanotowali Szymon Sajnok (Cofidis) i Maciej Bodnar (TotalEnergies).

Dobra jazda Kwiatkowskiego

Zgodnie z oczekiwaniami wyścig od początku był bardzo rwany. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 293 kilometrów, czyli w najdłuższym jednodniowym wyścigu w obecnym sezonie kolarskim. Od początku formowały się ucieczki, a najgroźniejsza z nich została dogoniona dopiero na początku ostatniego podjazdu pod Poggio d Sanremo. W grupie czołowych kolarzy peletonu plasował się Michał Kwiatkowski, który nieoczekiwanie był tam jedynym reprezentantem INEOS Grenadiers. Ponadto w czołówce oglądaliśmy takich zawodników jak: Holender Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), Słoweniec Matej Mohorić (Bahrain-Victorious), Australijczyk Michael Matthews (Team BikeExchange – Jayco), czy też Belg Wout Van Aert (Jumbo-Visma).

Ostatecznie na ostatnich kilometrach trochę pary zabrakło Michałowi Kwiatkowskiemu, a rywale okazali się za mocni. Po pasjonującym finiszu wygrał Mohorić, który zaledwie o dwie sekundy wyprzedził większą grupę. Drugie miejsce zajął Francuz Anthony Turgis (TotalEnergies), a trzecie miejsce Holender Mathieu van der Poel. Michał Kwiatkowski zakończył wyścig na 16. miejscu.

Niższe miejsca pozostałych reprezentantów Polski

Niestety pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze miejsca. Na 54. wyścig Mediolan-San Remo zakończył Cesare Benedetti z Bora-hansgrohe. Do najlepszych stracił on 1:14 minuty. Dopiero na 129. miejscu do mety dojechał Szymon Sajnok z Cofidis, który stracił do najlepszych 10:15 minut. Najsłabiej poszło Maciejowi Bodnarowi, który ze stratą 11:15 minut zajął 146. miejsce. W rywalizacji udział wzięło 166. kolarzy.