Asseco Resovia Rzeszów z Pucharem CEV. Wielkie zwycięstwo w finale

Strona głównaSiatkówkaAsseco Resovia Rzeszów z Pucharem CEV. Wielkie zwycięstwo w finale

Asseco Resovia Rzeszów jako pierwszy polski zespół w historii sięgnęła po Puchar CEV. To drugie co do ważności rozgrywki w siatkówce klubowej w Europie. Rzeszowianie w wielkim finale dwukrotnie okazali się zdecydowanie lepsi od SVG Luneburg. Oba spotkania zakończyły się wygraną Asseco Resovii 3:0. W rewanżu gospodarze mieli problemy tylko w pierwszej odsłonie. Później podopieczni Giampaolo Medei poszli za ciosem i w pełni zasłużenie sięgnęli po trofeum.

Wielkie zwycięstwo polskiej siatkówki w Rzeszowie

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po kilku latach wrócili do europejskich pucharów. Solidnie zaprezentowali się w Lidze Mistrzów, jednak nie wystarczyło to do awansu do fazy pucharowej. W konsekwencji spadli do Pucharu CEV i w nim poszli po zwycięstwo. Najwięcej emocji dostarczył ich ćwierćfinałowy dwumecz z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Później było zdecydowanie łatwiej. Wyjazdowe starcie finałowe z SVG Luneburg wygrali 3:0. U siebie chcieli pójść za ciosem.

W Rzeszowie Asseco potrzebowało dwóch setów do przypieczętowania wygranej w Pucharze CEV. Spotkanie od początku było wyrównane. Niemcy nie chcieli poddać się bez walki. To oni jako pierwsi mieli piłkę setową. Gospodarze się obronili i na przewagi wygrali 27:25. To podcięło rywalom skrzydła. Drugi set to już totalna dominacja brązowych medalistów mistrzostw Polski. Wychodziło im niemal wszystko i pewnie wygrali 25:18. W ten sposób zapewnili sobie zwycięstwo w Pucharze CEV. Trzeci set toczył się już bez żadnej stawki. Trener rzeszowian dał w nim więcej minut rezerwowym. Oni również okazali się lepsi od ekipy z Luneburga i wygrali 25:22. Asseco Resovia w dwumeczu finałowym CEV Cup wygrało aż 6:0. To nokaut

Asseco Resovia Rzeszów – SVG Luneburg 3:0 (27:25, 25:18, 25:22)

Dokonali tego jako pierwsi w historii

Asseco Resovia Rzeszów to pierwsza polska drużyna w historii, która sięgnęła po triumf w Pucharze CEV. To także jeden z największych sukcesów tego klubu. Rzeszowianie poszli za przykładem Projektu Warszawa, który nie tak dawno triumfował w Pucharze Challenge. W półfinale Ligi Mistrzów walczy Jastrzębski Węgiel, który jest blisko awansu do wielkiego finału. To tylko pokazuje poziom polskiej siatkówki klubowej.