Wielkie zwycięstwo Projektu Warszawa w Pucharze Challenge

Strona głównaSiatkówkaWielkie zwycięstwo Projektu Warszawa w Pucharze Challenge

Siatkarze Projektu Warszawa w wielkim stylu sięgnęli po Puchar Challenge. W wielkim finale dwukrotnie pokonali 3:1 Vero Volley Monza z Włoch. Podopieczni trenera Piotra Grabana przez całe rozgrywki spisywali się znakomicie i nie doznali w nich ani jednej porażki. To efektowny powrót do Europy po krótkiej przerwie. Projekt Warszawa to drugi polski zespół w historii, który wygrał Puchar Challenge.

Pewny triumf w rozgrywkach przypieczętowany w Monzy

Pierwsze spotkanie dwumeczu finałowego odbyło się przed tygodniem w Warszawie. Tam zawodnicy Projektu Warszawa zdominowali Vero Volley Monza z Włoch i pewnie wygrali 3:1. Zyskali cenną przewagę przed rewanżem i przybliżyli się do wygrania Pucharu Challenge. Na wyjeździe potrzebowali dwóch setów, aby przypieczętować swój sukces. Wydaje się, że kluczowy był pierwszy set spotkania rozgrywanego we Włoszech. Lepiej rozpoczęli go gospodarze, jednak z każdą kolejną akcją podopieczni Piotr Grabana czuli się coraz pewniej. W końcówce to oni przejęli inicjatywę i wygrali 27:25. Wykonali pierwszy krok

Zwycięstwo w pierwszym secie uskrzydliło warszawian. W drugiej partii od początku do końca byli stroną dominująca. Szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi, a następnie ją utrzymywali. Seta wygrali 25:16, dzięki czemu przypieczętowali wygraną w całych rozgrywkach Pucharu Challenge. W trzecim secie ich rozluźnienie wykorzystali gospodarze i wygrali 25:17. W czwartej partii wszystko wróciło do normy. Projekt Warszawa potwierdził klasę i wygrał 25:22. Dzięki temu oba spotkania wielkiego finału z Vero Volley Monza zakończyły się wynikami 3:1

Vero Volley Monza – Projekt Warszawa 1:3 (25:27, 16:25, 25:17, 22:25)

Zwycięstwo w rozgrywkach odniesione w wielkim stylu

Projekt Warszawa w pełni zasłużenie zwyciężył w Pucharze Challenge. Przez całe rozgrywki nie doznał ani jednej porażki, pewnie pokonując kolejno takie drużyny, jak m.in.: Akaa Volley z Finlandii, Calcit Kamnik ze Słowenii i Steaua Bukareszt z Rumunii. Warszawianie jako drugi polski zespół w historii triumfują w Pucharze Challenge. Jako pierwszy dokonał tego Tytan AZS Częstochowa w sezonie 2011/12, gdy w wielkim finale pokonał AZS Politechnikę Warszawską, czyli dzisiejszy Projekt.