Projekt Warszawa o krok od triumfu w Pucharze Challenge

Strona głównaSiatkówkaProjekt Warszawa o krok od triumfu w Pucharze Challenge

Siatkarze Projektu Warszawa kontynuują swój piękny sen w Europie. Pewnie wygrali 3:1 z włoskim Vero Volley Monza w pierwszym meczu finałowym Pucharu Challenger. Podopieczni Piotra Grabana byli zespołem zdecydowanie lepszym i postawili się w świetnym położeniu przed rewanżem w Monzy. We Włoszech muszą wygrać dwa sety, aby zapewnić sobie końcowy triumf w Pucharze Challenge. Spotkanie o trofeum odbędzie się 27 lutego.

Europejski sen Projektu wciąż trwa

Zespół z Warszawy wrócił do europejskich pucharów po krótkiej nieobecności. W tym sezonie bierze udział w Pucharze Challenge, czyli trzecich co do ważności europejskich rozgrywkach. Warszawianie pewnie pokonywali kolejne przeszkody. Po drodze wygrali m.in. z Calcit Kamnik ze Slowenii i Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique z Francji. W półfinale pewnie pokonali Akaa Volley z Finlandii. Wygrali wszystkie dotychczasowe mecze.

Dwumecz finałowy również rozpoczęli od zwycięstwa. Tym razem czekało ich zdecydowanie trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie boiska stanęli Włosi z Vero Volley Monza. Początek meczu układał się po myśli podopiecznych trenera Piotra Grabana. Byli skuteczniejsi i pewnie powiększali swoją przewagę. Premierową partię wygrali 25:18. W drugim secie goście zagrali dużo lepiej. Zaważyła końcówka i w setach było 1:1. Na szczęście to tylko pozytywnie podziałało na siatkarzy Projektu. Trzeci i czwarty set to prawdziwy popis w ich wykonaniu. Wygrali kolejno 25:18 i 25:19. MVP meczu wybrano Jurija Semeniuka.

Projekt Warszawa – Vero Volley Monza 3:1 (25:18, 21:25, 25:18, 25:19)

Projekt w doskonałym położeniu przed rewanżem

Zespół Projektu Warszawa znalazł się w doskonałym położeniu przed meczem rewanżowym. Do zdobycia trofeum potrzebuje wygrania tylko dwóch setów. Jeżeli Włosi u siebie wygrają 3:0 lub 3:1, to o losach trofeum zdecyduje złoty set grany do 15. punktów. Pierwsze spotkanie udowodniło, jak duży potencjał drzemie w siatkarzach ze stolicy Polski. Przed rewanżem wydają się być faworytem do zgarnięcia trofeum. Spotkanie odbędzie się 27 lutego w Monzy. Początek o 20:00. Niedługo potem poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji siatkarskiego Pucharu Challenge.