Zadanie wykonane. W Cardiff zagramy o awans na Euro 2024

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiZadanie wykonane. W Cardiff zagramy o awans na Euro 2024

Polacy pokonali 5:1 Estonię i pozostają w walce o awans na Euro 2024. Spotkanie w Warszawie od początku toczyło się pod dyktando podopiecznych Michała Probierza. Do przerwy było 1:0 po trafieniu Przemysława Frankowskiego. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał i skończyło się 5:1. We wtorek 26 marca w Cardiff biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Walią o awans na mistrzostwach Europy w Niemczech.

Pewne zwycięstwo Polaków z Estonią

Jeszcze przed meczem zdecydowanymi faworytami byli Polacy. Za zawodnikami Michała Probierza przemawiał atut własnego boiska, żywiołowy doping kibiców i zdecydowanie wyższe umiejętności. Od pierwszej minuty widzieliśmy to na boisku. Polacy narzucili rywalom swoje tempo gry i momentami przypominało to hokejowy zamek. Na pierwszą bramkę czekaliśmy jednak aż do 22. minuty. Prostopadłe podanie posłał Jakub Piotrowski, a Przemysław Frankowski zmylił obrońcę rywali i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Kilka minut później Polacy zyskali kolejną przewagę, ponieważ za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Maksim Paskotsi. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 1:0.

Po zmianie stron przewaga polskich piłkarzy rosła. Kilka minut po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Piotr Zieliński, który dobrze uderzył piłkę głową z bliskiej odległości. W 70. minucie na 3:0 strzałem z dystansu poprawił Jakub Piotrowski. Chwilę później byliśmy świadkami indywidualnej akcji Nicoli Zalewskiego. Zmylił obrońcę, a piłkę po jego dośrodkowaniu do własnej bramki wpakował Karol Mets. Na kwadrans przed końcem meczu było już 5:0, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony z ławki Sebastian Szymański. Później Polacy pozwolili rywalom na oddanie jedynego celnego strzału. Niestety był on skuteczny i Wojciech Szczęsny skapitulował po uderzeniu Martina Vetkala. Ostatecznie Polacy wygrali 5:1 i zagrają o awans.

Polska – Estonia 5:1 (1:0)

Na Millennium Stadium o awans na Euro

Polacy pokonali słabą Estonię i już mogą szykować się do finału ścieżki barażowej. O awans na mistrzostwa Europy 2024 zagrają na wyjeździe z Walią. Spotkanie odbędzie się we wtorek 26 marca na Millennium Stadium w Cardiff. Walijczycy przystąpią do niego po wygranej 4:1 z Finlandią. Liczymy na to, że biało-czerwoni przeciwstawią się rywalom i powalczą o awans na Euro 2024.