Magda Linette w ćwierćfinale turnieju w Pradze

Strona głównaTenisMagda Linette w ćwierćfinale turnieju w Pradze

Magda Linette poszła za ciosem i pokonała Hiszpankę Rebekę Masarovą w II rundzie turnieju WTA 250 w Pradze. Polka od początku do końca kontrolowała przebieg meczu i zakończyła go wynikiem 6:3, 6:4. Dzięki temu awansowała do ćwierćfinału Livesport Prague Open. Rosnąca forma Polki to dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi. Magda Linette gra w Pradze jako rozstawiona z numerem cztery.

Pewne zwycięstwo Magdy Linette

Do tej pory obie tenisistki rywalizowały ze sobą tylko raz. W ubiegłym sezonie w Kantonie w dwóch wyrównanych setach wygrała Magda Linette (48. WTA). Teraz również spodziewaliśmy się zaciętego pojedynku. Polka w I rundzie nie bez problemów uporała się z Niemką Moną Barthel (193. WTA). W II rundzie czekała na nią Hiszpanka Rebeka Masarova (111. WTA).

Mecz od początku był wyrównany. Obie tenisistki imponowały dobrym przygotowaniem serwisowym. Pierwsze i jedyne breakpointy w premierowej odsłonie oglądaliśmy dopiero w ósmym gemie. Magda Linette zaskoczyła swoją rywalkę i przełamała. Po chwili przy własnym podaniu zamknęła seta 6:3. Zupełnie inny przebieg miał drugi set. Tym razem obie przełamywały się z dużą regularnością. Cały czas jednak przewaga była po stronie Polki. Ostatecznie przełamała o raz więcej i zakończyła seta 6:4, a cały mecz wygrała w dwóch setach. Po raz drugi w karierze wygrała z Masarovą

Magda Linette (Polska, 4) – Rebeka Masarova (Hiszpania) 6:3, 6:4

Z kim Magda Linette zagra w ćwierćfinale?

Magda Linette szybko i sprawnie awansowała do ćwierćfinału turnieju Livesport Prague Open rangi WTA 250. Teraz ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. O półfinał zagra z Bułgarką Wiktorią Tomową (49. WTA) lub Chorwatką Janą Fett (116. WTA). Ich mecz zaplanowano na wtorek. Rosnąca forma Magdy Linette to dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, które rozpoczynają się już niedługo. W turnieju w Pradze oglądamy też Magdalenę Fręch (57. WTA), która w II rundzie stoczy pojedynek z Czeszką Dominiką Salkovą (135. WTA).