BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała z Superpucharem Polski

Strona głównaSiatkówkaBKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała z Superpucharem Polski

Siatkarki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała pewnie wygrały 3:0 z Lotto Chemikiem Police i zdobyły Superpuchar Polski. Walka o trofeum wyrównana była tylko w trzeciej partii. Dwie wcześniejsze zdominowały zawodniczki z Bielska-Białej i zasłużenie sięgnęły po zwycięstwo. To trzeci superpuchar w historii tej drużyny, która bardzo dobrze rozpoczęła sezon.

BKS Bielsko-Biała z trofeum na otwarcie sezonu

Przed rozpoczęciem tego meczu zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa były zawodniczki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Ubiegły sezon TAURON Ligi zakończyły na trzecim miejscu, po wielu latach wracając na podium mistrzostw Polski. Po tytuł sięgnęły wówczas siatkarki Chemika Police. Zespół ten jednak targany był problemami finansowymi i administracyjnymi. To sprawiło, że przed tym sezonem doszło do znacznego osłabienia kadry. Z pewnością policzanki nie będą w gronie głównych kandydatek do medalu mistrzostw Polski. Potwierdził to pojedynek o superpuchar Polski.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka. To one rozpoczęły zdecydowanie lepiej. Szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Na tablicy wyników zrobiło się 13:5. Później kontynuowały świetną grę i zamknęły premierową odsłonę 25:13. Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Tym razem policzanki stać było na zdobycie trzech punktów więcej i skończyło się 25:16. Najbardziej wyrównany był trzeci set. W nim długo było remisowo. Końcówka jednak należała do bielszczanek. Wygrały 25:21 i przypieczętowały zdobycie superpucharu Polski

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Lotto Chemik Police 3:0 (25:13, 25:16, 25:21)

Już za kilka dni startuje TAURON Liga

Mecz o Superpuchar Polski oficjalnie rozpoczął sezon klubowy w żeńskiej siatkówce w Polsce. Już za kilka dni startuje TAURON Liga. Jak już wspomniano, zawodniczkom Lotto Chemika Police trudno będzie o obronę tytułu. Wysoko oceniane są szanse takich drużyn, jak m.in.: BKS Bielsko-Biała, Budowlani Łódź, ŁKS Łódź czy też Developres Rzeszów. Spodziewamy się wielkich emocji w walce o tytuł mistrzowski. Pierwsze mecze już 28 września.