Grupa Azoty Chemik Police nowym mistrzem Polski

Strona głównaSiatkówkaGrupa Azoty Chemik Police nowym mistrzem Polski

Drużyna Grupa Azoty Chemik Police po raz 11. w historii zdobyła mistrzostwo Polski w siatkówce kobiet. Siatkarki prowadzone przez Marco Fenoglio triumfowały po jednostronnej rywalizacji z PGE Rysicami Rzeszów. Na przestrzeni trzech meczów straciły tylko jednego seta. W decydującym pojedynku wygrały 3:1 i zapewniły sobie tytuł mistrzowski. To wszystko przy wielu zawirowaniach organizacyjnych i problemach finansowych.

Policzanki po raz kolejny mistrzyniami Polski

Choć od kilku tygodniu mówiło się o tym, że nie wiadomo, czy Chemik Police dogra ten sezon do końca, to jednak siatkarki nic sobie z tego nie robiły. Odcięły się od tego i na parkiecie udowadniały swoją mistrzowską formę. Pewnie wygrały rundę zasadniczą Tauron Ligi i z pierwszego miejsca awansowały do fazy play-off. Tam bez większych problemów odnosiły kolejne zwycięstwa i zameldowały się w wielkim finale.

Ten rozpoczęły domowym meczem z PGE Rysicami Rzeszów, który wygrały 3:0. Kilka dni później w takim samym stosunku wygrały na wyjeździe i były już o włos od tytułu mistrzowskiego. Ten rozstrzygnął się w piątek 19 kwietnia. Policzanki domowe starcie rozpoczęły od seta przegranego 20:25. Później było już tylko lepiej. Podopieczne Marco Fenoglio odzyskały inicjatywę i dwie kolejne partie wygrały 25:18 i 25:16. Najwięcej emocji było w czwartym secie. Walka toczyła się do samego końca. W decydujących fragmentach Chemik był skuteczniejszy. Wygrał 25:23 i po raz 11. w historii został mistrzem Polski. Srebrne medale przypadły Rysicom z Rzeszowa, które w swoim ostatnim meczu w roli trenera poprowadził Stephane Antiga.

Grupa Azoty Chemik Police – PGE Rysice Rzeszów 3:1 (20:25, 25:18, 25:16, 25:23)

Kto wywalczy brązowy medal?

Choć znamy już mistrza Polski, to wciąż nie rozstrzygnęła się walka o brązowy medal. W niej 2:1 w meczach prowadzi BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Zespół ten rywalizuje z Grot Budowlanymi Łódź. Czwarty mecz o brązowy medal zaplanowano na wtorek 23 kwietnia. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań.