STS KOD PROMOCYJNY

Polki w drugiej połowie stawki w biegu na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim. Doświadczona Ireen Wüst mistrzynią olimpijską

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePolki w drugiej połowie stawki w biegu na 1500 metrów w łyżwiarstwie...

W rywalizacji kobiet na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach olimpijskich w Pekinie mogliśmy oglądać dwie reprezentantki Polski. Obie nie należały do grona faworytek i zgodnie z oczekiwaniami ekspertów i kibiców zajęły odległe lokaty. Natalia Czerwonka skończyła rywalizację na 19. miejscu, a Magdalena Czyszczoń na 30. miejscu. Mistrzynią olimpijską została doświadczona Holenderka Ireen Wüst, która przy okazji pobiła rekord olimpijski. 

Natalia Czerwonka na 19 miejscu

Zawodniczki startowały w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc w Pucharze Świata. W związku z tym Natalia Czerwonka pojechała w ósmej parze, gdzie rywalizowała z Czeszką Nikolą Zdrahalovą. Bezpośrednia konfrontacja między tymi zawodniczkami wypadła na korzyść Polki, która z czasem 1:59.03 sekundy zajmowała piąte miejsce po swoim przejeździe. Ostatecznie pozostałe czternaście zawodniczek jadące po Polce wyprzedziło ją i Natalia Czerwonka skończyła olimpijską rywalizację na 1500 metrów na 19. pozycji. 

Magdalena Czyszczoń – na lodowisko wprost z izolacji

Niejako z marszu do rywalizacji przystąpiła Magdalena Czyszczoń, która tuż przed igrzyskami zaraziła się koronawirusem i trafiła do przymusowej izolacji. Bez treningu i odpowiedniego przygotowania Polka nie miała szans na dobry wynik. Wystartowała w drugiej parze i widać było, że znacznie odstaje od przeciwniczek. Ostatecznie przegrała bezpośrednią rywalizację z Belgijką Sandrine Tas i zajęła ostatnie – 30. miejsce w tej konkurencji. Była to najsłabsza para, ponieważ Belgijka została sklasyfikowana na 29. miejscu. 

Ireen Wüst mistrzynią olimpijską

Już po raz szósty w swojej karierze mistrzynią olimpijską została doświadczona Ireen Wüst. W biegu w Pekinie uzyskała wynik 1:53.28, co jest nowym rekordem olimpijskim. Srebrny medal zdobyła Japonka Miho Takagi ze stratą 0,44 sekundy do zwyciężczyni, a na trzecim miejscu podium uplasowała się inna Holenderka Antoinette de Jong. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...