Szybkie zwycięstwo Polaków z Kanadą!

Autor: Paulina Bajorowicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówSzybkie zwycięstwo Polaków z Kanadą!

Reprezentacja Polski idzie jak burza! W trzech setach Polacy rozgromili Kanadyjczyków w meczu siatkarskiej Ligi Narodów. Świetna passa biało-czerwonych trwa.

Kilkanaście godzin po wygranym meczu z Brazylią (3:1), Polacy znowu wyszli na boisku i ponownie potwierdzili swoją pozycję w rankingu siatkarskiej FIVB. W szybkich setach 25:16, 25:18, 25:16, rozprawili się z reprezentacją Kanady.

W tym meczu trener Nikola Grbić zdecydował się na rotacje. Polacy rozpoczęli spotkanie w składzie: Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak. Z grona zawodników, którzy mierzyli się z Brazylią zobaczyliśmy tylko Semeniuka, Janusza i Kochanowskiego.

W tegorocznej edycji Ligi Narodów polscy siatkarze mają w dorobku pięć zwycięstw w sześciu meczach. Przegrali tylko z reprezentacją Włoch 3:1.

Przed biało-czerwonymi jeszcze dwa spotkania w Bułgarii. W sobotę o 15:30 zmierzą się z Australią, a w niedzielę o tej samej porze zagrają z reprezentacją USA.