STS KOD PROMOCYJNY

Polacy liderem rankingu FIVB. Pierwszy raz w historii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaPolacy liderem rankingu FIVB. Pierwszy raz w historii

Jesteśmy świadkami historii. Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn została liderem rankingu FIVB po raz pierwszy w historii. Stało się to po sensacyjnym zwycięstwie Polaków w Lidze Narodów z Francuzami, czyli aktualnymi mistrzami olimpijskimi. Od lat liderami FIVB byli Brazylijczycy, którzy w końcu zostali zdetronizowani po porażce z Chińczykami. Od 12 czerwca 2022 nowymi liderami są Polacy. 

Polacy wykorzystali wpadkę Brazylii

Zmiana na szczycie rankingu FIVB jest związana z ostatnimi wynikami obu reprezentacji. W ostatniej kolejce turnieju Ligi Narodów w Ottawie Brazylijczycy niespodziewanie ulegli 0:3 Chińczykom. Jeszcze wtedy niewiele wskazywało na to, że mogą stracić prowadzenie w rankingu FIVB. Wszystko zależało od wyniku starcia Polska – Francja, gdzie faworytami byli Trójkolorowi. Podopieczni Nikoli Grbicia odnieśli jednak niespodziewane i piękne zwycięstwo 3:1, dzięki czemu po raz pierwszy w historii Polacy awansowali na pozycję lidera rankingu FIVB. 

Przewaga wynosi 15 punktów

Reprezentacja Polski ma 385 punktów i o 15 wyprzedza drugą w rankingu Brazylię. Nieoczekiwanie na trzecie miejsce awansowali Rosjanie, którzy zostali wykluczeni z międzynarodowych rozgrywek z powodu wojny, którą rozpętali na Ukrainie. To zaskakujące, że Rosjanie nie grają, a i tak pną się w rankingu do góry. Tuż za podium są Francuzi. Poniżej czołowa dziesiątka rankingu FIVB:

  1. Polska 385
  2. Brazylia 370
  3. Rosja 352
  4. Francja 351
  5. Włochy 321
  6. USA 315
  7. Argentyna 294
  8. Słowenia 279
  9. Serbia 272
  10. Iran 256

Dobry turniej Polaków w Ottawie

Za reprezentantami Polski udany turniej Ligi Narodów w Ottawie. Polacy wygrali 3 z 4 spotkań. Ulegli tylko Włochom, czyli aktualnym mistrzom Europy. Ponadto wygrywali z Francuzami, Bułgarami i Argentyńczykami. To wszystko pod nieobecność największych gwiazd kadry, ponieważ Nikola Grbić zdecydował się na przegląd zawodników z drugiego szeregu, którzy aspirują do gry w kadrze. Ci nie zawiedli, a przed trenerem biało-czerwonych niezwykle trudne zadanie. Kolejny raz potwierdza się, że w siatkówce Polacy mają prawdziwe bogactwo utalentowanych zawodników i nie będzie łatwo wybrać tych, którzy będą grali w najważniejszych turniejach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...