STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer najlepsi w Dutch Open w De Merx

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDartArkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer najlepsi w Dutch Open w De Merx

Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer triumfowali w konkurencji deblowej w kategorii 701 D.I./D.O. podczas zawodów Dutch Open w darta. Zmagania rozgrywano w holenderskiej miejscowości De Merx. Łącznie w rywalizacji oglądaliśmy kilkunastu reprezentantów Polski. Walczyli oni w wyjątkowej odmianie darta, która polega na trafianiu rzutką w centralny punkt tarczy, czyli “bulleye” (oko byka). Polacy udanie zainaugurowali cykl turnieju w tzw. bullshootera. 

Polski debel nie miał sobie równych 

Dart to niezwykle popularna dyscyplina sportowa na Wyspach Brytyjskich i w Holandii. Od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem w Polsce, a liczne jego odmiany zachęcają kolejnych graczy do spróbowania swoich sił. Odmiana bullshooter jest niezwykle widowiskowa. Zawodnicy rywalizują o to, kto najwięcej razy trafi w centralny punkt tarczy, czyli pole premiowane normalnie 50 punktami. Coraz mocniejszą reprezentację w tej dyscyplinie sportu mają Polacy, a w holenderskim De Merx wystartowało kilkunastu biało-czerwonych. Na zawodach Dutch Open najlepiej spisali się Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer. Wygrali kategorię 701 D.I./D.O. Polski debel był bezkonkurencyjny i zasłużenie sięgnął po prestiżową nagrodę. Z Holandii Polacy mogą wracać bardzo zadowoleni. Tym samym Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer udanie zainaugurowali cykl weekendowych turniejów w bullshootera. 

Czym jest bullshooter?

W Polsce od lat popularnością wśród kibiców cieszy się klasyczna odmiana darta. W niej wyróżniającym się zawodnikiem jest Krzysztof Ratajski. Polacy występują także w mniej popularnych odmianach tej dyscypliny sportowej, w tym w widowiskowym bullshooterze. Polega on na tym, że celem zawodników jest trafianie w centralny środek tarczy, czyli pole punktowane klasycznie za 50. punktów. W warunkach stresu i rywalizacji, nie należy to do najprostszych czynności. Na szczęście w De Merx Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer wytrzymali presję i sięgnęli po cenny puchar. Warto śledzić kolejne weekendowe turnieje w bullshootera pod kątem występów biało-czerwonych. 

ZOBACZ TAKŻE: Dart – ranking

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...