Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer najlepsi w Dutch Open w De Merx

Strona głównaDartArkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer najlepsi w Dutch Open w De Merx

Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer triumfowali w konkurencji deblowej w kategorii 701 D.I./D.O. podczas zawodów Dutch Open w darta. Zmagania rozgrywano w holenderskiej miejscowości De Merx. Łącznie w rywalizacji oglądaliśmy kilkunastu reprezentantów Polski. Walczyli oni w wyjątkowej odmianie darta, która polega na trafianiu rzutką w centralny punkt tarczy, czyli “bulleye” (oko byka). Polacy udanie zainaugurowali cykl turnieju w tzw. bullshootera. 

Polski debel nie miał sobie równych 

Dart to niezwykle popularna dyscyplina sportowa na Wyspach Brytyjskich i w Holandii. Od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem w Polsce, a liczne jego odmiany zachęcają kolejnych graczy do spróbowania swoich sił. Odmiana bullshooter jest niezwykle widowiskowa. Zawodnicy rywalizują o to, kto najwięcej razy trafi w centralny punkt tarczy, czyli pole premiowane normalnie 50 punktami. Coraz mocniejszą reprezentację w tej dyscyplinie sportu mają Polacy, a w holenderskim De Merx wystartowało kilkunastu biało-czerwonych. Na zawodach Dutch Open najlepiej spisali się Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer. Wygrali kategorię 701 D.I./D.O. Polski debel był bezkonkurencyjny i zasłużenie sięgnął po prestiżową nagrodę. Z Holandii Polacy mogą wracać bardzo zadowoleni. Tym samym Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer udanie zainaugurowali cykl weekendowych turniejów w bullshootera. 

Czym jest bullshooter?

W Polsce od lat popularnością wśród kibiców cieszy się klasyczna odmiana darta. W niej wyróżniającym się zawodnikiem jest Krzysztof Ratajski. Polacy występują także w mniej popularnych odmianach tej dyscypliny sportowej, w tym w widowiskowym bullshooterze. Polega on na tym, że celem zawodników jest trafianie w centralny środek tarczy, czyli pole punktowane klasycznie za 50. punktów. W warunkach stresu i rywalizacji, nie należy to do najprostszych czynności. Na szczęście w De Merx Arkadiusz Adamczyk i Krzysztof Lauer wytrzymali presję i sięgnęli po cenny puchar. Warto śledzić kolejne weekendowe turnieje w bullshootera pod kątem występów biało-czerwonych. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...