Polacy z drugim miejscem w FIFAe Nations Cup. Ogromny sukces biało-czerwonych!

Strona głównaEsportPolacy z drugim miejscem w FIFAe Nations Cup. Ogromny sukces biało-czerwonych!

Ogromny sukces osiągnęła reprezentacja Polski w grze FIFA 22, w składzie składającym się z trzech graczy. Biało-czerwone barwy reprezentowali Kacper „Furman” Furmanek, Bartosz „Bejott” Jakubowski oraz Damian „Damie” Augustyniak, którym udało się wywalczyć tytuł wicemistrzów świata!

Historyczny wyczyn

Na samym początku warto podkreślić, że dla reprezentacji Polski występ, który przyniósł srebrny medal, był tym samym debiutem na mistrzostwach świata! Co więcej, złoto było naprawdę blisko, jednak ostatecznie powędrowało ono w ręce Brazylijczyków.

Droga do wielkiego finału

„Furman”, „Bejott” i „Damie” bez większych problemów przeszli przez fazę grupową turnieju, w której przyszło im mierzyć się z Maroko, Meksykiem, Indiami, Holandią oraz Włochami. Następnie w 1/8 finału odprawili reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich, po czym w ćwierćfinale zwyciężyli z Portugalią. W półfinale czempionatu nie pozostawili natomiast złudzeń Szwedom, z którymi w dwumeczu wygrali aż 6:1! Właśnie tak wyglądała droga do wielkiego finału reprezentantów Polski.

Przebieg finału

Finał – jak każdy inny etap fazy pucharowej – składał się z dwóch spotkań. Pierwsza odsłona pomiędzy Polakami a Brazylijczykami zakończyła się bezbramkowym remisem, wskutek czego drugie spotkanie miało bezpośrednio rozstrzygnąć o wszystkim. Niestety w nim lepsi okazali się rywale biało-czerwonych, którzy odnieśli zwycięstwo 2:1.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...