Polacy z drugim miejscem w FIFAe Nations Cup. Ogromny sukces biało-czerwonych!

Strona głównaE-sportPolacy z drugim miejscem w FIFAe Nations Cup. Ogromny sukces biało-czerwonych!

Ogromny sukces osiągnęła reprezentacja Polski w grze FIFA 22, w składzie składającym się z trzech graczy. Biało-czerwone barwy reprezentowali Kacper „Furman” Furmanek, Bartosz „Bejott” Jakubowski oraz Damian „Damie” Augustyniak, którym udało się wywalczyć tytuł wicemistrzów świata!

Historyczny wyczyn

Na samym początku warto podkreślić, że dla reprezentacji Polski występ, który przyniósł srebrny medal, był tym samym debiutem na mistrzostwach świata! Co więcej, złoto było naprawdę blisko, jednak ostatecznie powędrowało ono w ręce Brazylijczyków.

Droga do wielkiego finału

„Furman”, „Bejott” i „Damie” bez większych problemów przeszli przez fazę grupową turnieju, w której przyszło im mierzyć się z Maroko, Meksykiem, Indiami, Holandią oraz Włochami. Następnie w 1/8 finału odprawili reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich, po czym w ćwierćfinale zwyciężyli z Portugalią. W półfinale czempionatu nie pozostawili natomiast złudzeń Szwedom, z którymi w dwumeczu wygrali aż 6:1! Właśnie tak wyglądała droga do wielkiego finału reprezentantów Polski.

Przebieg finału

Finał – jak każdy inny etap fazy pucharowej – składał się z dwóch spotkań. Pierwsza odsłona pomiędzy Polakami a Brazylijczykami zakończyła się bezbramkowym remisem, wskutek czego drugie spotkanie miało bezpośrednio rozstrzygnąć o wszystkim. Niestety w nim lepsi okazali się rywale biało-czerwonych, którzy odnieśli zwycięstwo 2:1.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...