STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Meronk reprezentantem Europy Kontynentalnej w Hero Cup 2023

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfAdrian Meronk reprezentantem Europy Kontynentalnej w Hero Cup 2023

W piątek trzynastego Adrian Meronk rozpoczął pracowity styczeń na polach golfowych. Na pierwszy ogień poszedł start w prestiżowym turnieju drużynowym Hero Cup, w którym Polak jest przedstawicielem zespołu Europy Kontynentalnej.

Rywalizacja drużynowa, ale pod inną nazwą odbywała się już od 2000 roku. Teraz zmagania drużyn Europy Kontynentalnej i Wielkiej Brytanii oraz Irlandii przybrała nazwę Hero Cup.

Zaszczyt dla Polski i Meronka

Sporym wyróżnieniem jest wybór do drużyny właśnie najlepszego polskiego golfisty. Meronk ostatnio ma więcej powodów do domu, bo zakwalifikował się do prestiżowego turnieju The Masters, a w Plebiscycie na Sportowca Roku zajął zaskakująco wysokie, bo aż 7 miejsce.

Gdzieś tam czułem, że po takim sezonie mam dużą szansę na udział. Pojawiały się takie głosy, ale jak zostało to oficjalnie potwierdzone to była już radość i duma. To jest ogromne wyróżnienie! A przede wszystkim kolejny świetny sprawdzian i okazja do tego, aby się dalej rozwijać. Takie wydarzenie da na pewno dużo doświadczenia i nowych wyzwań. Jestem bardzo zadowolony i już nie mogę doczekać się tego meczu, choć na pewno towarzyszyć będzie temu większa presja. Gdzieś z tyłu głowy jest myśl, że reprezentujesz całą drużynę, a nie tylko siebie

Adrian Meronk dla polski.golf

Każdy dzień na polu golfowym inny

Meronk w piątek rozpoczął zmagania, które potrwają do niedzieli. W pierwszym dniu zawodnicy rywalizować będą w parach w formule fourball. W sobotę kibice będą mieli szansę obserwować aż dwie rundy, obie w formacie foursome. Ostatniego dnia golfiści rozstrzygną wynik starcia meczami jeden na jeden.

Dwa turnieje na Bliskim Wschodzie

To jednak dopiero początek styczniowym zmagań dla Meronka. Już wkrótce polski golfista wystartuje w dwóch zawodach cyklu DP World Tour. Najpierw będzie to Abu Dhabi HSBC Championship na Yas Links, a potem Dubai Desert Classic w Emirates GC.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...