STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Meronk 50 w światowym rankingu. Golfowe „The Masters” o krok!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfAdrian Meronk 50 w światowym rankingu. Golfowe "The Masters" o krok!

Na taki prezent pod choinkę czeka z wypiekami na twarzy Adrian Meronk. Najlepszy polski golfista awansował w światowym rankingu na 50. miejsce, które oznaczać ma udział w prestiżowym turnieju „The Masters” w 2023 roku. Byłby to historyczny wyczyn dla polskiego golfa.

Meronk ma za sobą najlepszy rok w historii. Nie dość, że wygrał turniej Irish Open, to jeszcze w grudniu triumfował w Australian Open. Nic więc dziwnego, że Polak piął się w rankingu. Kilka dni temu był 52. i w rozmowie dla Polskiego Związku Golfa przyznał, że… – Miejsce w TOP 50 byłoby idealnym prezentem na Święta Bożego Narodzenia, bo od tego zależy mój udział w „The Masters„.

Nie wszystko jednak zależało od Polaka, który nie brał udziału w ostatnim turnieju DP World Tour. Codzienne odświeżanie światowego rankingu golfa się opłaciło, bo obecnie Meronk awansował o dwie pozycje i zajmuje upragnione 50. miejsce. Ostatnie, które oznacza udział w prestiżowym „The Masters”. Meronk wyprzedził w ostatniej chwili Amerykanów Brooksa Koepkę i Daniela Bergera. Jeśli więc ranking nie ulegnie zmianom w ostatnim tygodniu tego roku, to polski golfista będzie mógł szykować się do turnieju z udziałem najlepszych zawodników, który odbędzie się na początku kwietnia w amerykańskiej miejscowości Augusta w stanie Georgia.

W styczniu chcę skupić się na DP World Tour, czyli Abu Dhabi HSBC Championship na Yas Links oraz na Dubai Desert Classic w Emirates GC. To są dwa duże turnieje w kalendarzu ligi i ważne starty na nadchodzący rok. Co dalej? Czas pokaże. Jeśli się dostanę na Masters, to cały plan będę pod to dopasowywał.

Adrian Meronk dla polski.golf
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...