Adrian Meronk 50 w światowym rankingu. Golfowe „The Masters” o krok!

Strona głównaGolfAdrian Meronk 50 w światowym rankingu. Golfowe "The Masters" o krok!

Na taki prezent pod choinkę czeka z wypiekami na twarzy Adrian Meronk. Najlepszy polski golfista awansował w światowym rankingu na 50. miejsce, które oznaczać ma udział w prestiżowym turnieju „The Masters” w 2023 roku. Byłby to historyczny wyczyn dla polskiego golfa.

Meronk ma za sobą najlepszy rok w historii. Nie dość, że wygrał turniej Irish Open, to jeszcze w grudniu triumfował w Australian Open. Nic więc dziwnego, że Polak piął się w rankingu. Kilka dni temu był 52. i w rozmowie dla Polskiego Związku Golfa przyznał, że… – Miejsce w TOP 50 byłoby idealnym prezentem na Święta Bożego Narodzenia, bo od tego zależy mój udział w „The Masters„.

Nie wszystko jednak zależało od Polaka, który nie brał udziału w ostatnim turnieju DP World Tour. Codzienne odświeżanie światowego rankingu golfa się opłaciło, bo obecnie Meronk awansował o dwie pozycje i zajmuje upragnione 50. miejsce. Ostatnie, które oznacza udział w prestiżowym „The Masters”. Meronk wyprzedził w ostatniej chwili Amerykanów Brooksa Koepkę i Daniela Bergera. Jeśli więc ranking nie ulegnie zmianom w ostatnim tygodniu tego roku, to polski golfista będzie mógł szykować się do turnieju z udziałem najlepszych zawodników, który odbędzie się na początku kwietnia w amerykańskiej miejscowości Augusta w stanie Georgia.

W styczniu chcę skupić się na DP World Tour, czyli Abu Dhabi HSBC Championship na Yas Links oraz na Dubai Desert Classic w Emirates GC. To są dwa duże turnieje w kalendarzu ligi i ważne starty na nadchodzący rok. Co dalej? Czas pokaże. Jeśli się dostanę na Masters, to cały plan będę pod to dopasowywał.

Adrian Meronk dla polski.golf

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...