STS KOD PROMOCYJNY

Historyczny moment Meronka i polskiego golfa

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSukcesy i rekordyHistoryczny moment Meronka i polskiego golfa

Polski golf do niedawna głównie kojarzył się z polskimi celebrytami i milionerami. Jego zawodową stronę w najlepszy sposób pokazuje Adrian Meronk. Najlepszy polski golfista odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach cyklu DP World Tour i to jego wybieramy jako „Sportowca tygodnia”.

Golf nad Wisła wciąż kojarzy się jako rozrywka dla bogatych. Nic dziwnego, skoro dla wielu popularnym golfistą jest Jerzy Dudek, były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt. Golf to jednak prestiżowy sport, gdzie do czołówki trudno się dostać, jak do NBA czy NHL. Adrianowi Meronkowi się udało i sukcesywnie pnie się on w hierarchii tego sportu.

Wygrana w Irish Open doda pewności siebie

A ten sezon jest dla niego wyjątkowo dobry. Najpierw kilka razy stawał na podium, aż wreszcie w ostatnie weekend triumfował w Irish Open, zawodach zaliczanych do cyklu DP World Tour. Był to jego pierwszy triumf w tych rozgrywkach, a przed nim żaden polski golfista nie dostąpił tego zaszczytu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu to zrobiłem. Byłem już parę razy blisko w tym roku. Czuć satysfakcję, radość. Od pierwszego dnia dobrze się czułem w tym miejscu, miałem pozytywne przeczucia i starałem się robić to, co najlepiej potrafię. Doświadczenia, dobre występy w tym sezonie dały mi też sporo pewności siebie. To wszystko złożyło się na sukces.”

Adrian Meronk w rozmowie z portalem sport.tvp.pl

Wszystko jest możliwe

Polski golfista zarobił milion dolarów premii, awansował do pierwszej setki światowego rankingu golfa i zapewnił sobie przepustkę do innych prestiżowych turniejów. W tym tygodniu zobaczymy go na polach golfowych Scottish Open, a wkrótce Adrian weźmie udział w 150. edycji The Open. „Nie chcę nakładać na siebie dodatkowej presji. Wiem, że jeśli zaprezentuję się tak jak w minionym tygodniu, mogę wygrać kolejne dwa turnieje. Teraz występowało tu wielu mocnych zawodników, a zwyciężyłem trzema uderzeniami. Wszystko jest możliwe.”

Polski tenisistki pokazały się na Wimbledonie

Ostatnie dni zdecydowanie należały do Meronka, ale w cyklu „sportowiec tygodnia” chcemy wyróżnić polskie tenisistki na Wimbledonie. Tym razem nie mamy na myśli Igi Świątek, która zapewne wróci silniejsza. Chodzi nam o pozostałe Polki, które dzielnie walczyły na londyńskich kortach. Charakter pokazała młoda i niewysoka Maja Chwalińska, która do niedawna walczyła nie z rywalkami, a z depresją. W deblu świetnie radzi sobie Alicja Rosolska, która zagra o półfinał Wimbledonu. Być może ten turniej Wielkiego Szlema pokazuje, że nie jesteśmy skazani tylko na Igę, ale w jej ślady pójdą inne zawodniczki. Trzymamy kciuki!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...