STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz naszym „Sportowcem tygodnia”. Pokonał tenisową jedynkę!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSukcesy i rekordyHubert Hurkacz naszym "Sportowcem tygodnia". Pokonał tenisową jedynkę!

W naszym cyklu przyznajemy tytuł „sportowca tygodnia”. W trzecim tygodniu czerwca na uwagę zasłużył wrocławianin Hubert Hurkacz, który pokonał numer jeden światowego rankingu ATP w finale turnieju w Halle.

Po raz trzeci w czerwcu nagradzamy najbardziej zasłużonych, polskich sportowców i przypominamy ich największe sukcesy w minionym tygodniu. W poprzednim cyklu wyróżniliśmy kierowców, czyli Roberta Kubicę i załogę Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk. Tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z plebiscytem Gotowych na Sport „Sportowiec tygodnia” odsyłamy poniżej:

Przypominamy, że na naszym portalu będziemy dokonywali subiektywnego wyboru „sportowca tygodnia” i wyróżniali biało-czerwonych, którzy w ostatnim czasie imponowali formą i pokazali moc.

Hurkacz pokonał tenisową „jedynkę”

Poprzedni tydzień należał do Huberta Hurkacza, który nie tylko wygrał turniej w Halle na kortach trawiastych, ale i pokonał jedynkę światowego rankingu ATP, czyli Rosjanina Daniła Miedwiediewa. To ogromny sukces „Hubiego”, który do tej pory nigdy nie wygrał z liderem rankingu. Musimy przyznać, że Polak prezentował doskonałą formę przez cały turniej. Kibice już nie mogą doczekać się Wimbledonu z udziałem Hurkacza, który zostanie rozegrany na londyńskich kortach trawiastych. „Hubi” dzięki zwycięstwu w Halle wskoczył do dziesiątki prestiżowego rankingu ATP. Wcześniej zajmował 12. lokatę.

Kogo jeszcze wyróżniliśmy?

Na wyróżnienie z pewnością zasłużył Rafał Majka, który zajął drugie miejsce w Tour de Slovenia. Polak zwyciężył zarówno na pierwszym, jak i czwartym, tzw. królewskim etapie. Był to ostatni sprawdzian przed prestiżowym Tour de France.

Taki sposób zadecydował o etapowym zwycięstwie Majki. Stara gra w „kamień, papier, nożyce” znów jest na topie.

Ciekawi Was kogo wyróżnimy za tydzień? Zapraszamy na kolejny cykl „sportowca tygodnia”!

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...