STS KOD PROMOCYJNY

Przełom maja i czerwca należy do kobiet. Iga, Natalia i Ola nie do zatrzymania!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSukcesy i rekordyPrzełom maja i czerwca należy do kobiet. Iga, Natalia i Ola nie...

Ruszamy z naszym cyklem, gdzie przyznajemy tytuł „sportowca tygodnia”. Na początek wzięliśmy pod lupę ciut dłuższy okres tylko dlatego, że na wyróżnienie zasłużyły trzy polskie sportsmenki.

„Kobieta mnie bije” – ten słynny cytat z kultowego filmu „Seksmisja” idealnie pasuje do tego, co ostatnio dzieje się w polskim sporcie. Na szczęście polskie sportsmenki biją rywalki i nie dosłownie. Panowie muszą w ostatnim czasie patrzeć i klaskać, bo biało-czerwone robią furorę.

Na naszym portalu będziemy dokonywali subiektywnego wyboru „sportowca tygodnia” i wyróżniali naszych zawodników, którzy w ostatnim czasie imponowali formą i pokazali moc. Na inauguracje cyklu postanowiliśmy uhonorować trzech sportowców, a raczej sportowczynie.

Iga królowa Paryża, co po korcie śmiga

Trudno nie zacząć od Igi Świątek, bo to czego dokonuje w ostatnich tygodniach i miesiącach, a przede wszystkim to, czego ponownie dokonała na kortach Rolanda Garrosa, zasługuje na wielkie uznanie i szacunek. Pięknych czasów dożyliśmy, że możemy mówić o czołowym piłkarzu na świecie i najlepszej obecnie tenisistce na świecie. Iga Świątek & Robert Lewandowski – to z pewnością obrazek French Open 2022, który pozostanie z nami na zawsze. „Lewy” wziął wolne podczas zgrupowania kadry i poleciał do Paryża, by kibicować Idze.

Ta po triumfie w wielkim finale była zszokowana obecnością napastnika. Cała sytuacja stała się paliwem do… powstania niezliczonych memów. Gościnny udział w memach zaliczyła również żona „Lewego” Anna i córka Klara. Oto nasz numer jeden!

Przełom maja i czerwca należy do kobiet. Iga, Natalia i Ola nie do zatrzymania!

Temat Igi jest nie tylko w memach, o Polce pisze i mówi się wszędzie, a finał French Open przyciągnął przed telewizory rekordową liczbę widzów. Igę znajdziemy również w Google Translator, gdzie w prosty sposób można dowiedzieć się o najlepszej obecnie parze tenisistów…

Przełom maja i czerwca należy do kobiet. Iga, Natalia i Ola nie do zatrzymania!

Przed Natalią tylko Irena

Iga jest królową Paryża, a w królową sportu jest lekkoatletyka. Skoro już o niej mowa, to w genialnej formie jest Natalia Kaczmarek, polska reprezentantka w biegu na 400 metrów. 24-latka najpierw podczas zawodów w Ostrawie pobiegła z najlepszym polskim wynikiem od… 1977 roku i czasów wielkiej Ireny Szewińskiej. Natalia świetną dyspozycję potwierdziła podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Najlepszy wynik w tym sezonie w Europie należy do niej!

Ola nie odpuszcza… rekordowi świata

Aleksandra Mirosław jest trzecią zawodniczką, która naszym zdaniem zasługuje na ogromne wyróżnienie. Co prawda w czerwcu jeszcze nie startowała, ale pod koniec maja zrobiła to, do czego chyba trzeba się przyzwyczaić, czyli jeszcze bardziej wyśrubowała rekord świata we wspinaczce na czas. To już trzeci raz na przestrzeni roku, gdy rekord ten jest poprawiany przez Olę. Oglądając filmiki z jej startami można dojść do wniosku, że ona się nie wspina, tylko biegnie po pionowej ścianie. Nic więc dziwnego, że u jej boku znajdziemy logo… Batmana. O tym skąd się to wzięło można się dowiedzieć z naszej sylwetki Aleksandry Mirosław.

Jak widać, na razie panie dają czadu, ale z pewnością reprezentanci nie zostaną dłużni. Zapraszamy więc za tydzień na kolejne wybór „Sportowca tygodnia”!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...