Kamień, papier, nożyce. Niezwykłe etapowe zwycięstwo Majki i drugie miejsce w Tour de Slovenia

Strona głównaKolarstwoKamień, papier, nożyce. Niezwykłe etapowe zwycięstwo Majki i drugie miejsce w Tour...

Ostatni sprawdzian przed Tour de France Rafał Majka może zaliczyć do udanych. W pięcioetapowym wyścigu Tour de Slovenia polski kolarz dwa razy miał na sobie koszulkę lidera. Ostatecznie zajął drugie miejsce, a wyścig wygrał jego kolega z drużyny UAE Team Emirates, Tadej Pogacar.

W dniach 15-19 czerwca mogliśmy śledzić rywalizację kolarzy w wyścigu Tour de Slovenia. Rafał Majka zwyciężył zarówno na pierwszym, jak i czwartym, tzw. królewskim etapie. Drugie zwycięstwo odbyło się w nietypowych okolicznościach.

Kamień, papier, nożyce, czyli gra o zwycięstwo

Przedostatni odcinek tegorocznego Tour de Slovenia rozgrywany był w górach i należał do najtrudniejszym z całego wyścigu. Na pięć kilometrów przed metą Majka razem z Pogacarem ruszyli wspólnie po zwycięstwo, ostatecznie osiągając prawie 50-sekundową przewagę nad rywalami. O etapowym zwycięstwie Polaka zadecydowała gra w „kamień, papier nożyce”, w którą tuż przed metą zagrali drużynowi koledzy.

Ostatni sprawdzian przed Tour de France

Piąty etap Polak zakończył na trzecim miejscu. Występ w Tour de Slovenia Majka zakończył na drugim miejscu ze stratą 3 sekund do lidera. Dodatkowo został najlepszym góralem wyścigu. Dla zawodnika wyścig Tour de Slovenia był ostatnim sprawdzianem przed Tour de France, który rozpocznie się 1 lipca w stolicy Danii, Kopenhadze.

Z polskiej ekipy HRE Mazowsze najwyższe miejsce w słoweńskim wyścigu zajął Marcin Budziński. Kolarz zakończył wyścig na 19. miejscu ze stratą prawie 11 minut do Tadeja Pogacara.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...