Kamień, papier, nożyce. Niezwykłe etapowe zwycięstwo Majki i drugie miejsce w Tour de Slovenia

Strona głównaKolarstwoKamień, papier, nożyce. Niezwykłe etapowe zwycięstwo Majki i drugie miejsce w Tour...

Ostatni sprawdzian przed Tour de France Rafał Majka może zaliczyć do udanych. W pięcioetapowym wyścigu Tour de Slovenia polski kolarz dwa razy miał na sobie koszulkę lidera. Ostatecznie zajął drugie miejsce, a wyścig wygrał jego kolega z drużyny UAE Team Emirates, Tadej Pogacar.

W dniach 15-19 czerwca mogliśmy śledzić rywalizację kolarzy w wyścigu Tour de Slovenia. Rafał Majka zwyciężył zarówno na pierwszym, jak i czwartym, tzw. królewskim etapie. Drugie zwycięstwo odbyło się w nietypowych okolicznościach.

Kamień, papier, nożyce, czyli gra o zwycięstwo

Przedostatni odcinek tegorocznego Tour de Slovenia rozgrywany był w górach i należał do najtrudniejszym z całego wyścigu. Na pięć kilometrów przed metą Majka razem z Pogacarem ruszyli wspólnie po zwycięstwo, ostatecznie osiągając prawie 50-sekundową przewagę nad rywalami. O etapowym zwycięstwie Polaka zadecydowała gra w „kamień, papier nożyce”, w którą tuż przed metą zagrali drużynowi koledzy.

Ostatni sprawdzian przed Tour de France

Piąty etap Polak zakończył na trzecim miejscu. Występ w Tour de Slovenia Majka zakończył na drugim miejscu ze stratą 3 sekund do lidera. Dodatkowo został najlepszym góralem wyścigu. Dla zawodnika wyścig Tour de Slovenia był ostatnim sprawdzianem przed Tour de France, który rozpocznie się 1 lipca w stolicy Danii, Kopenhadze.

Z polskiej ekipy HRE Mazowsze najwyższe miejsce w słoweńskim wyścigu zajął Marcin Budziński. Kolarz zakończył wyścig na 19. miejscu ze stratą prawie 11 minut do Tadeja Pogacara.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....