STS KOD PROMOCYJNY

Drugi tydzień czerwca należy do kierowców. Robert i Mikołaj pokazali klasę!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSukcesy i rekordyDrugi tydzień czerwca należy do kierowców. Robert i Mikołaj pokazali klasę!

W naszym cyklu przyznajemy tytuł „sportowca tygodnia”. W drugim tygodniu czerwca na uwagę zasłużyli kierowcy – Robert Kubica i Mikołaj Marczyk wraz z pilotem Szymonem Gospodarczykiem.

Przełom maja i czerwca należał do kobiet, natomiast w drugiej edycji cyklu postanowiliśmy wyróżnić mężczyzn znanych ze sportów motorowych. Tym razem to panowie wykazali się ogromnymi umiejętnościami i osiągnęli znaczące sukcesy, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Tych, którzy nie widzieli pierwszego wydania „sportowca tygodnia”, odsyłamy do odpowiedniego artykułu.

Przypomnijmy, że na naszym portalu będziemy dokonywali subiektywnego wyboru „sportowca tygodnia” i wyróżniali biało-czerwonych, którzy w ostatnim czasie imponowali formą i pokazali moc.

Piękna historia polskiego motorsportu, czyli Kubica na podium Le Mans

Naszym numerem jeden został Robert Kubica, którego sukces nie mógł przejść niezauważenie na naszym portalu. Krakowianin został pierwszym Polakiem, który stanął na podium w prestiżowym wyścigu 24h Le Mans. Kubica i jego Prema Orlen Team zajęli drugą lokatę w klasie LMP2 na francuskim torze. To historyczny, a zarazem piękny moment polskiego motorsportu.

Nie był to jednak spokojny wyścig, bo już po jego zakończeniu Kubica przyznał, że historia mogła zakończyć się podobnie, jak przed rokiem. Przypomnijmy, że w 2021 roku Robert stracił szansę na zwycięstwo w Le Mans na ostatnim okrążeniu z powodu awarii samochodu. W tym roku jego ekipa znów przez kilkanaście godzin walczyła z usterkami auta.

Rajd Polski dla Marczyka i Gospodarczyka

Po raz ostatni polska załoga triumfowała w Rajdzie Polski w 2013 roku. Kibice musieli czekać aż dziewięć lat na powtórkę tego sukcesu. Całe szczęście Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, czyli nasza nadzieja na dobre występy w rajdach samochodowych mają się świetnie. Polacy kapitalnie zaprezentowali się w trakcie sobotnich odcinków specjalnych w Mikołajkach, a w niedzielę pomimo walki z przeciwnościami losu, zachowali pierwszą lokatę.

12 czerwca 2022 roku był naprawdę udanym dniem dla polskich kierowców. Gratulujemy sukcesów i życzymy im powodzenia w dalszych startach. Ciekawi was, kogo wyróżnimy następnym razem? Zapraszamy za tydzień na kolejne wybór „sportowca tygodnia”!

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...