GKS Katowice – GKS Tychy w wielkim finale Polskiej Hokej Ligi

Strona głównaHokej na lodzieGKS Katowice - GKS Tychy w wielkim finale Polskiej Hokej Ligi

Zespoły GKS-u Katowice i GKS-u Tychy powalczą o mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie. Katowiczanie w półfinale pokonali Comarch Cracovię i stanął przed szanse na obronę tytułu zdobytego przed rokiem. Tyszanie z kolei po pasjonującej rywalizacji okazali się lepsi od Re-Plast Unii Oświęcim i będą walczyć o szósty tytuł mistrzowski w swojej historii. Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 25 marca.

Awanse po decydujących meczach

Zarówno GKS Katowice, jak i GKS Tychy w półfinałach rozegrali po siedem spotkań. Obie drużyny losy awansu do wielkiego finału przesądziły na lodowisku rywali. GKS Katowice rywalizował z Comarch Cracovią i od początku obie drużyny na przemian wygrywały po jednym meczu. Ostatecznie doszło do decydującej konfrontacji na lodowisku krakowian. Tam od początku do końca dominowali goście, którzy w siódmym meczu wygrali 4:0 i zapewnili sobie awans do wielkiego finału. Powalczą o obronę tytułu mistrzów Polski. 

Jeszcze większe emocje towarzyszyły meczom GKS-u Tychy z Re-Plast Unią Oświęcim, czyli zeszłorocznym finalistą. Tu lepiej zaczęła Unia, która prowadziła już 2:0. Później tyszanie wygrali dwa mecze i doprowadzili do remisu 2:2. Kolejne dwa starcia to po jednej wygranej każdej z drużyn i o awansie do finału decydował siódmy mecz. Na lodowisku w Oświęcimiu na prowadzenie wyszli gospodarze i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. Kluczowa okazała się jednak druga tercja. W niej hokeiści GKS-u Tychy zdobyli dwie bramki i nie oddali prowadzenia do końca. Dzięki temu to oni awansowali do finału Polskiej Hokej Ligi. 

Kto zostanie mistrzem Polski?

Do wielkiego finału awansowały zespoły, które zajmowały kolejno trzecie i czwarte miejsce w sezonie zasadniczym. W związku z tym w półfinałach sprawiły niespodziankę. Walka o mistrzostwo Polski rozpocznie się 25 marca i na ten moment trudno wskazać faworyta. Tytułu sprzed roku broni GKS Katowice i to może działać na korzyść tego zespołu. W meczu o brąz spotkają się dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego, czyli Comarch Cravocia i Re-Plast Unia Oświęcim. Pierwszy mecz małego finału odbędzie się 27 marca. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....