Ilves Tampere – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3. Porażka na otwarcie Ligi Mistrzów

Strona głównaHokej na lodzieIlves Tampere – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3. Porażka na otwarcie Ligi Mistrzów

Re-Plast Unia Oświęcim ma za sobą debiut w prestiżowej Lidze Mistrzów. Hokeiści z Oświęcimia długo dzielnie walczyli na wyjeździe z fińskim Ilves Tampere. Do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. W niej lepiej spisali się rywale i to oni rozpoczęli rozgrywki od zwycięstwa. Mistrzowie Polski pokazali się jednak z dobrej strony, co daje nadzieje na punkty w kolejnych meczach. Najbliższy już w sobotę 7 września.

Zacięty bój z czołową drużyną Europy

Fińskie Ilves Tampere to jedna z najlepszych drużyn hokejowych w Europie. Zespół ten w latach 2022 i 2023 sięgał po brązowe medale Ligi Mistrzów. W tym roku Finowie również chcą bić się o najwyższe cele. Nic więc dziwnego, że mistrzowie Polski z Re-Plast Unii Oświęcim skazywani byli na pożarcie. Nic jednak sobie z tego nie robili. Podopieczni Niki Zupancica grali solidnie w defensywie. Do tego wyprowadzali ciekawe ataki. Jako pierwszy bramkę zdobyli jednak gospodarze Kasper Bjoerqvist wykorzystał grę w przewadze i było 1:0. Nie minęła minuta, a Krystian Dziubiński doprowadził do remisu. Kapitan Unii zapisał się w historii, zdobywając pierwszego gola w historii występów tej drużyny w Lidze Mistrzów

W drugiej tercji polski zespół kontynuował drugą grę. Nieoczekiwanie to Unia wyszła na prowadzenie 2:1, gdy w 26. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Dziubiński, wykorzystując grę w przewadze. Niestety tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Wielkie emocje mieliśmy w trzeciej tercji. Na pięć minut przed końcem meczu drużyna z Oświęcimia znów prowadziła. Jere Vertanen znów wykorzystał grę w przewadze. Zwycięstwo było o włos. Niestety nie udało się utrzymać tego wyniku. W 58. minucie do remisu doprowadził Arttu Pelli. Doszło do dogrywki. Już na początku zwycięstwo Ilves Tampere zapewnił Eemeli Suomi. Historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów było tak blisko.

Ilves Tampere – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0)

W sobotę domowe starcie z Eisbaeren Berlin

Szansa na pierwsze zwycięstwo już w sobotę 7 września. Re-Plast Unia Oświęcim na własnym lodowisku podejmie niemieckie Eisbaeren Berlin. Najbliżsi rywale mistrzów Polski zmagania w Lidze Mistrzów rozpoczęli od wyjazdowego meczu z Vaxjo Lakers. Hokeiści z Oświęcimia z pewnością nie są bez szans w starciu z berlińczykami i stać ich na zwycięstwo. Początek meczu o 17:30.