Za nami losowanie grup Hokejowej Ligi Mistrzów. Z kim zagrają GKS Katowice i Cracovia?

Strona głównaHokej na lodzieZa nami losowanie grup Hokejowej Ligi Mistrzów. Z kim zagrają GKS Katowice...

W nadchodzącej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów wystąpią dwa zespoły z Polski. Nasz kraj w tych prestiżowych rozgrywkach będą reprezentowały GKS Katowice oraz Comarch Cracovia. Na jakich przeciwników polskie drużyny trafiły w fazie grupowej i czy mają szanse na włączenie się do walki o awans do strefy pucharowej? Sprawdźmy. 

Trudne losowanie mistrzów Polski

Hokeiści GKS-u Katowice to świeżo upieczeni mistrzowie Polski. W najbliższym sezonie będą mieli okazję zadebiutować w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów i los nie okazał się dla nich łaskawy. Katowiczanie trafili do niezwykle silnej grupy. Zagrają w niej m.in. z obrońcą tytułu sprzed roku, czyli szwedzką drużyną Rögle Ängelholm. Skandynawowie ponownie zaliczani będą w gronie głównych faworytów do końcowego triumfu. Ponadto w grupie D zagrają jeszcze wicemistrzowie Szwajcarii ZSC Lions Zurich oraz solidny węgierski zespół AV19 Székesfehérvár. Ten ostatni w niedawnym sezonie zajął drugie miejsce w międzynarodowych rozgrywkach ICE Hockey League. 

Comarch Cracovia w grupie F

Wydaje się, że nieco łatwiejsze losowanie miała drużyna Comarch Cracovii. Przed jej hokeistami również trudne zadanie, jeżeli chcą włączyć się do walki o awans do strefy pucharowej. Faworytem tej grupy wydają się być mistrzowie Szwecji, czyli drużyna Färjestad Karlstad. Ponadto Krakowianie będą mierzyć się jeszcze z półfinalistą międzynarodowej ICE Hockey League, czyli austriackim Villach SV. Ostatnim przeciwnikiem polskiego zespołu będzie czwarta drużyna ligi niemieckiej DEL Straubing Tigers. 

W rozgrywkach będziemy oglądali jeszcze Arona Chmielewskiego i Alana Łyszczarczyka, którzy na co dzień reprezentują barwy mistrza Czech Oceláři Trzyniec. Faza grupowa Hokejowej Ligi Mistrzów rozpocznie się 1 września i potrwa do 12 października. Z każdej z grup awansują po dwie najlepsze drużyny, które stworzą pary 1/8 finału. Wielki finał odbędzie się 18 lutego 2023 roku. Awans polskich drużyn do fazy pucharowej będzie dużym sukcesem. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...