Za nami losowanie grup Hokejowej Ligi Mistrzów. Z kim zagrają GKS Katowice i Cracovia?

Strona głównaHokej na lodzieZa nami losowanie grup Hokejowej Ligi Mistrzów. Z kim zagrają GKS Katowice...

W nadchodzącej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów wystąpią dwa zespoły z Polski. Nasz kraj w tych prestiżowych rozgrywkach będą reprezentowały GKS Katowice oraz Comarch Cracovia. Na jakich przeciwników polskie drużyny trafiły w fazie grupowej i czy mają szanse na włączenie się do walki o awans do strefy pucharowej? Sprawdźmy. 

Trudne losowanie mistrzów Polski

Hokeiści GKS-u Katowice to świeżo upieczeni mistrzowie Polski. W najbliższym sezonie będą mieli okazję zadebiutować w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów i los nie okazał się dla nich łaskawy. Katowiczanie trafili do niezwykle silnej grupy. Zagrają w niej m.in. z obrońcą tytułu sprzed roku, czyli szwedzką drużyną Rögle Ängelholm. Skandynawowie ponownie zaliczani będą w gronie głównych faworytów do końcowego triumfu. Ponadto w grupie D zagrają jeszcze wicemistrzowie Szwajcarii ZSC Lions Zurich oraz solidny węgierski zespół AV19 Székesfehérvár. Ten ostatni w niedawnym sezonie zajął drugie miejsce w międzynarodowych rozgrywkach ICE Hockey League. 

Comarch Cracovia w grupie F

Wydaje się, że nieco łatwiejsze losowanie miała drużyna Comarch Cracovii. Przed jej hokeistami również trudne zadanie, jeżeli chcą włączyć się do walki o awans do strefy pucharowej. Faworytem tej grupy wydają się być mistrzowie Szwecji, czyli drużyna Färjestad Karlstad. Ponadto Krakowianie będą mierzyć się jeszcze z półfinalistą międzynarodowej ICE Hockey League, czyli austriackim Villach SV. Ostatnim przeciwnikiem polskiego zespołu będzie czwarta drużyna ligi niemieckiej DEL Straubing Tigers. 

W rozgrywkach będziemy oglądali jeszcze Arona Chmielewskiego i Alana Łyszczarczyka, którzy na co dzień reprezentują barwy mistrza Czech Oceláři Trzyniec. Faza grupowa Hokejowej Ligi Mistrzów rozpocznie się 1 września i potrwa do 12 października. Z każdej z grup awansują po dwie najlepsze drużyny, które stworzą pary 1/8 finału. Wielki finał odbędzie się 18 lutego 2023 roku. Awans polskich drużyn do fazy pucharowej będzie dużym sukcesem. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław szykuje się do Mistrzostw Europy. „Świat goni, ale ja też nie śpię!”

15 sierpnia reprezentacja Polski z rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość na czele, czyli Aleksandrą Mirosław, wystartuje w Mistrzostwach Europy w Monachium. Lublinianka ostatnie...

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...