Świetny mecz i pewna wygrana polskich hokeistów z Koreą Południową

Strona głównaHokej na lodzieŚwietny mecz i pewna wygrana polskich hokeistów z Koreą Południową

Drużyna polskich hokeistów bez większych problemów pokonała 6:0 Koreę Południową w meczu towarzyskim. Spotkanie rozegrano w ramach przygotowań do turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Przekonująca wygrana to świetne uczczenie jubileuszu, ponieważ w poniedziałkowy wieczór Polska wygrała swój 500. mecz w historii. Spotkanie odbyło się w ArcelorMittal Park w Sosnowcu.

Skuteczna gra polskich hokeistów

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przeżywa najlepszy okres od wielu lat. Już niedługo przystąpi do turnieju mistrzostw świata elity. Wcześniej w dniach 8-11 lutego w Sosnowcu weźmie udział w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W ramach przygotowań biało-czerwoni rozegrali towarzyski mecz z Koreą Południową. Odbył się on w ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Faworytami byli Polacy i potwierdzili to na lodowisku.

Drużyna prowadzona przez Róberta Kalábera spotkanie rozstrzygnęła już w pierwszej tercji. Po niej na tablicy wyników było 5:0. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Bartłomiej Jeziorski, Grzegorz Pasiut (dwukrotnie), Krystian Dziubiński i Patryk Krężołek. W drugiej tercji gra się wyrównała i nie oglądaliśmy w niej żadnej bramki. W ostatnim fragmencie gry Polacy nieco poprawili wynik, gdy swojego gola strzelił Bartosz Fraszko. Ostatecznie skończyło się przekonującym 6:0, co jest bardzo dobrym prognostykiem przez najbliższym turniejem w Sosnowcu.

Polska – Korea Południowa 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

Czas na turniej prekwalifikacyjny do IO

Biało-czerwoni będą gospodarzem najbliższego turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Stawką zmagań w Sosnowcu będzie awans do kolejnej fazy eliminacji. Polacy zagrają w grupie J. Tam rywalizować będą kolejno z Estonią, Ukrainą i Koreą Południową. Liczymy na to, że podopieczni Róberta Kalábera pójdą za ciosem i wywalczą awans do dalszego etapu. Szczegółowy harmonogram ich gier wygląda następująco:

• 08.02 (czwartek), g. 16:30: Polska – Estonia
  • 09.02 (piątek), g. 20:15: Polska – Ukraina
  • 11.02 (niedziela), g. 20:15: Polska – Korea Południowa