STS KOD PROMOCYJNY

Polacy lepsi od Węgrów w meczu towarzyskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodziePolacy lepsi od Węgrów w meczu towarzyskim

Polacy pokonali 5:2 Węgrów w pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich w hokeju na lodzie. Biało-czerwoni od początku do końca byli zespołem wyraźnie lepszym i odnieśli przekonujące zwycięstwo. Mecze z Węgrami stanowią ważny etap przygotowań kadry prowadzonej przez Róberta Kalábera do mistrzostw świata elity, które rozpoczną się 10 maja. Mecz z Węgrami odbył się w Krynicy-Zdroju.

Pewna wygrana w sparingu z Węgrami

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie już niedługo rozpocznie zmagania w mistrzostwach świata elity, do której wraca po 22 latach nieobecności. Zanim do tego dojdzie, biało-czerwoni rozegrają kilka meczów towarzyskich. W sobotę w Krynicy-Zdroju rywalizowali z Węgrami i spisali się przynajmniej przyzwoicie. Hokeiści prowadzeni przez Róberta Kalábera wygrali 5:2 i radzili sobie bez zawodników GKS Katowice i Re-Plast Unii Oświęcim, którzy wciąż pozostają w walce o tytuł mistrzów Polski. 

Na lodowisku w Krynicy-Zdroju od początku przeważali Polacy. Już po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Wynik w dziewiątej minucie meczu otworzył Aron Chmielewski. Po kilku kolejnych minutach było 2:0, gdy na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz. Druga tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Hokeiści wynagrodzili to kibicom w trzeciej odsłonie, gdy emocji nie zabrakło. W trzeciej tercji padło aż pięć bramek. Polacy wygrali 5:2, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Filip Komorski i dwukrotnie Damian Paś. Biało-czerwoni zakończyli spotkanie z bilansem strzałów 29:13 i pewnie wygrali.

Polska – Węgry 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

W sobotę drugie spotkanie

Już w sobotę odbędzie się drugi mecz towarzyski z Węgrami. Zespół ten w ubiegłym roku spadł z elity i będzie rywalizował w dywizji 1A o powrót do grona najlepszych drużyn na świecie. To sprawia, że jest to niewygodny i mocny przeciwnik. Dla Polaków mistrzostwa świata elity rozpoczną się 10 maja. Do tego czasu czekają ich jeszcze mecze towarzyskie ze: Słowenią, Wielką Brytanią, Słowacją i Danią. Później biało-czerwoni będą rywalizowali w grupie B mistrzostw świata w Ostrawie, gdzie zagrają także: Łotwa, Szwecja, Francja, Słowacja, USA, Niemcy i Kazachstan. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...