STS KOD PROMOCYJNY

Róbert Kaláber z nowym kontraktem. Hokeiści z pokaźną premią za awans do dywizji IA

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodzieRóbert Kaláber z nowym kontraktem. Hokeiści z pokaźną premią za awans do...

W niedzielę 1 maja hokeiści reprezentacji Polski zapewnili sobie wygraną w Mistrzostwach Świata dywizji IB w hokeju na lodzie, co dało im awans na zaplecze elity. Prowadzeni przez trenera Róberta Kalábera byli zdecydowanie najlepszym zespołem na turnieju w Tychach. Efektem tego jest planowane przedłużenie kontraktu ze słowackim szkoleniowcem, który objął reprezentację Polski 23 czerwca 2020 roku. Nasi zawodnicy otrzymali również 150 tysięcy złotych brutto do podziału za awans. 

Przedłużenie kontraktu jako nagroda

Róbert Kaláber przyszedł do reprezentacji Polski w czerwcu 2020 roku z jasnym celem. Jego zadaniem było awansować do dywizji IA, czyli na bezpośrednie zaplecze hokejowej elity. Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa szansę na to otrzymał dopiero po niespełna dwóch latach swojej pracy, jednak znakomicie ją wykorzystał. Drużyna prowadzona przez słowackiego szkoleniowca spisywała się w Tychach bardzo dobrze i pewnie zwyciężyła w Mistrzostwach Świata dywizji IB w hokeju na lodzie. W decydującym o awansie meczu pokonaliśmy Japończyków. Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina potwierdził, że współpraca z Róbertem Kaláberem układa się bardzo dobrze i w najbliższym czasie umowa powinna zostać przedłużona. 

Póki co Polacy za kadencji Kalábera grają na 50% skuteczności. Nasi hokeiści rozegrali 26 spotkań, w tym głównie towarzyskie i zanotowali w nich po 13 zwycięstw i porażek. Oczywiście najważniejsze spotkania rozegrano na przełomie kwietnia i maja w Tychach i tam nasza kadra zagrała na 100% skuteczności. 

150 tysięcy do podziału za awans

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zawodnicy reprezentacji Polski otrzymali za awans premię w wysokości 150 tysięcy złotych brutto. Tym samym w ostatniej chwili została zwiększona o 50 tysięcy, co było efektem bardzo dobrego meczu z Japonią i jest docenienie sukcesu Polaków. 

Jeszcze w maju tego roku poznamy lokalizację przyszłorocznych Mistrzostw Świata dywizji IA, gdzie Polacy wracają po latach swojej nieobecności. Wśród faworytów do organizacji tej imprezy znajduje się Korea Południowa, jednak najpierw musi utrzymać się na tym szczeblu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...