STS KOD PROMOCYJNY

Grunwald ponownie halowym mistrzem Polski w hokeju na trawie!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaHokej na trawieGrunwald ponownie halowym mistrzem Polski w hokeju na trawie!

Zespół Grunwaldu Poznań został Halowym Mistrzostwem Polski. Klub z Wielkopolski w finale pokonał Pomorzanina Toruń 8:5 i po raz 19. zdobył to trofeum.

Za nami najważniejsze rozstrzygnięcia w halowym sezonie hokeja na trawie mężczyzn. W meczu o złoty medal wzięły udział drużyny WKS Grunwaldu Poznań oraz KS Pomorzonina Toruń. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem zespołu ze stolicy Wielkopolski 8:5. Dla Grunwaldu był to 19. triumf w HMP w hokeju na trawie. Pomorzanin wygrywał ostatnio HMP w 2020 i 207 roku.

Droga do finału była zdecydowanie bardziej kręta dla Pomorzanina, gdyż torunianie w półfinale HMP wygrali z UKH Startem 1954 Gniezno dopiero po karnych, które wygrali 2:1. W regulaminowym czasie gry padł wynik 7:7. Z kolei Grunwald bez problemów poradził sobie z KS Stella Gniezno 15:4

Jeśli chodzi o mecz o trzecie miejsce, to drużyna Startu pewnie pokonała Stellę 10:4. Królem strzelców Halowych Mistrzostw Polski został Maciej Wejerowski. Zawodnik Startu 1954 Gniezno zakończył rozgrywki z 35 bramkami.

Ważnym wydarzeniem końca halowego sezonu był baraż o grę w hokejowej Superlidze. W meczu tym udział wzięły drużyny LKS Gąsawa i Rustico Łubianka. Górą byli ci pierwsi, którzy wygrali 9:5.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...