Adrianna Kapała i Małgorzata Karbownik ze srebrem na MŚ u-22 w pięcioboju nowoczesnym

Strona głównaInneAdrianna Kapała i Małgorzata Karbownik ze srebrem na MŚ u-22 w pięcioboju...

Świetnie dla reprezentantów Polski rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata u-22 w pięcioboju nowoczesnym. Adrianna Kapała i Małgorzata Karbownik pierwszego dnia zmagań w Drzonkowie sięgnęły po srebrny medal w sztafecie. Polki musiały uznać wyższość tylko Francuzek Jessye Gomesse i Rebecci Castaudi. Druga z polskich par Michalina Wierzba i Pola Wolska ukończyła zmagania na piątym miejscu. 

Solidny start i medal wyszarpany w kombinacji

Adrianna Kapała i Małgorzata Karbownik solidnie rozpoczęły walkę o medal mistrzostw świata u-22 w pięcioboju nowoczesnym. Tradycyjnie jako pierwszą konkurencję rozegrano szermierkę. W niej polska sztafeta zakończyła na siódmym miejscu. Wygrały Amerykanki Charlotte Ahaus i Viktoria Ahaus. Runda bonusowa nie przyniosła Polkom dodatkowego punktu. Na pływalni Adrianna Kapała i Małgorzata Karbownik potwierdziły swoje medalowe aspiracje. Były zdecydowanie najszybsze i z czasem 2:05.95 zajęły pierwsze miejsce. Niestety nieco gorzej poszło im w jeździe konnej. Tu odebrano im aż 35 punktów. To efekt przekroczenia limitu czasu i kilku zrzutek. 

Ostatecznie do kombinacji Adrianna Kapała i Małgorzata Karbownik przystępowały na czwartej pozycji. Polki od początku biegły wyśmienicie i stopniowo zbliżały się do kolejnych duetów. Bieg zakończyły na drugim miejscu ze srebrnym medalem mistrzostw świata u-22. Złoto z dużą przewagą zdobyły Francuzki Jessye Gomesse i Rebecca Castaudi, a na najniższym stopniu podium stanęły Włoszki Teresa Gioia i Elissa Sala. 

Pola Wolska i Michalina Wierzba na piątym miejscu

Nieco gorzej poszło drugiej polskiej sztafecie Poli Wolskiej i Michalinie Wierzbie. Polki zakończyły zmagania na piątym miejscu, które utrzymały w kombinacji. Wcześniej najlepiej poszło im w jeździe konnej, gdzie uzyskały komplet punktów, a także na pływalni, gdzie skończyły na trzecim miejscu z czasem 2:10.53. Do medalu trochę zabrakło, jednak Pola Wolska i Michalina Wierzba udowodniły, że w przyszłości mogą liczyć się w walce o międzynarodowe trofea.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...