STS KOD PROMOCYJNY

Agata Stankiewicz i Tomasz Bartnik na podium Pucharu Świata w Limie. Sukces polskiego miksta

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneAgata Stankiewicz i Tomasz Bartnik na podium Pucharu Świata w Limie. Sukces...

Polski mikst Agata Stankiewicz i Tomasz Bartnik stanął na podium Pucharu Świata w strzelectwie w Limie. Ostatecznie duet ten zajął trzecie miejsce, co jest sporym osiągnięciem. Rywalizowali w konkurencji z karabinu pneumatycznego. Drugi z polskich mikstów Julia Piotrowska i Maciej Kowalewicz zakończył zmagania na 20. miejscu. Wcześniej drugie miejsce wywalczyła Klaudia Breś w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 metrów.

Dobry start polskiego miksta 

Agata Stankiewicz i Tomasz Bartnik bardzo dobrze spisywali się już w eliminacjach. W nich zdobyli 628,5 punktu, co przełożyło się na trzecie miejsce. Niestety na tym etapie z rywalizacją pożegnali się Julia Piotrowska i Maciej Kowalewicz. Zdobyli 622,2 punktu i nie awansowali do rundy medalowej. Po dobrych kwalifikacjach Agata Stankiewicz i Tomasz Bartnik stanęli do walki o brązowy medal. Tam rywalizowali z Norwegami Jeanette Hegg Duestad i Jan-Hermann Hegg. To młody duet, który należy do grona najbardziej utalentowanych w Europie. 

Ostatecznie na pełnym dystansie lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 16:10. Dzięki temu w pełni zasłużenie wywalczyli brązowy medal Pucharu Świata w Limie. Kluczowe w walce o zwycięstwie było wygranie pięciu rund z rzędu w drugiej części pojedynku. Najlepsi w konkurencji mikstów byli Zalan Pekler i Ester Denes z Węgier. W wielkim finale pokonali oni 16:8 francuski mikst Oceanne Muller i Brian Baudouin. Dla obu duetów to najlepszy wynik w tym sezonie Pucharu Świata. 

Drugie polskie podium w Limie

Brązowy medal wywalczony przez Agatę Stankiewicz i Tomasza Bartnika to spory sukces biało-czerwonych. Jednocześnie to drugie polskie podium podczas zawodów Pucharu Świata w Limie. Wcześniej drugie miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego z 10 metrów zajęła Klaudia Breś. Polacy w zawodach rozgrywanych w Ameryce Południowej udowodnili dobrą dyspozycję i rozbudzili apetyty kibiców na dobre występy w drugiej części sezonu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...