Agnieszka Kobus-Zawojska wioślarką kwietnia według Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej

Autor
Strona głównaInneAgnieszka Kobus-Zawojska wioślarką kwietnia według Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej

Reprezentantka Polski w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska otrzymała prestiżowy tytuł z rąk Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Polka została wybrana najlepszą wioślarką kwietnia 2022 roku. Otrzymanie tego lauru jest efektem znakomitego ubiegłego sezonu na torach kajakowych, a także wydarzeń pozasportowych. FISA w ten sposób chciała podkreślić wielkie serce Agnieszki Kobus-Zawojskiej, która pod swój dach przyjęła rywalkę i jednocześnie koleżankę z Ukrainy Olenę Buryak, która uciekała przed wojną. 

Wielkie serce polskiej wioślarki

Obecna sytuacja geopolityczna i atak Rosjan na Ukrainę przekładają się na życie każdego z nas. W tej trudnej sytuacji Polka Agnieszka Kobus-Zawojska wykazała się wielką empatią i chęcią niesienia pomocy pokrzywdzonym. Pod swój dach przyjęła uciekającą z Ukrainy Olenę Buryak, która na co dzień rywalizuje na torach wioślarskich. Konflikt zbrojny sprawił, że Ukrainka została zmuszona do ucieczki z własnego kraju, a starty sportowe zeszły na dalszy plan. W tej sytuacji pomocną dłoń wyciągnęła nasza mistrzyni, która udowodniła, że wielka jest nie tylko na torze. To także wpłynęło na decyzję Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej o uhonorowaniu Polki. 

Sukces w Tokio mimo przeciwności losu

Nagroda to również docenienie sukcesów Agnieszki Kobus-Zawojskiej z ubiegłego sezonu. Mimo niesprzyjających okoliczności i zachorowania na koronawirusa w trakcie przygotowań olimpijskich, nasza reprezentantka w czwórce podwójnej wywalczyła srebrny medal na igrzyskach w Tokio. Tym samym dołożyła do kolekcji kolejny krążek, ponieważ pierwszy olimpijski medal zdobyła w Rio de Janeiro, gdzie wspólnie z koleżankami stanęły na najniższym stopniu podium. Tytuł najlepszej wioślarki świata w kwietniu to poniekąd ukoronowanie także pozostałych dziewczyn, które wspólnie z Agnieszką Kobus-Zawojską stanęły w Japonii na podium. 

Najbliższe plany Polki

Aktualnie Agnieszka Kobus-Zawojska odpoczywa po zeszłym sezonie i zrobiła sobie przerwę w obozach treningowych. W ciągu najbliższych tygodni chce powrócić do treningów, a także planuje udział w kilku imprezach w ramach wioślarstwa morskiego, a także na tegorocznych mistrzostwach Polski w wioślarstwie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...