STS KOD PROMOCYJNY

Aleksander Kitewski i Norman Zezula z pierwszym medalem dla Polski na Igrzyskach Europejskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneAleksander Kitewski i Norman Zezula z pierwszym medalem dla Polski na Igrzyskach...

Aleksander Kitewski i Norman Zezula otworzyli dorobek medalowy reprezentacji Polski na Igrzyskach Europejskich 2023. Biało-czerwoni zdobyli brązowy medal w konkurencji kanadyjkarzy C-2 na 500 metrów. To ich kolejny sukces w ostatnich miesiącach. Kitewski i Zezula już w eliminacjach pokazali moc, gdzie nie mieli problemu z awansem do finału A. W nim od początku liczyli się w walce o medal. Ostatecznie finiszowali na trzecim miejscu. 

Świetny start polskich kanadyjkarzy 

Polscy kanadyjkarze mają za sobą bardzo dobry start. W wielkim finale w konkurencji C-2 na 500 metrów od początku trzymali mocne tempo. Do końca napierali i liczyli się w walce nawet o złoty medal. Bardzo długo Polacy utrzymywali się na pierwszym miejscu z niewielką przewagą nad kilkoma innymi osadami. Złoto było naprawdę blisko. Ostatecznie na ostatnich metrach przed nimi finiszowały dwie osady. Aleksander Kitewski i Norman Zezula zajęli trzecie miejsce z czasem 1:40.553. Zaledwie 0,04 sekundy zabrakło im do srebra. Na drugim miejscu podium stanęli Hiszpanie Cayetano Garcia, Pablo Martinez. W czwartek na torze w Krakowie bezkonkurencyjni okazali się Włosi. Po złoto sięgnęli Gabriele Casadei i Carlo Tacchini, którzy finiszowali z czasem 1:40.168. Tuż za Polakami do mety dopłynęły osady z Węgier, Czech i Niemiec. 

Pierwszy medal dla biało-czerwonych na Igrzyskach Europejskich 

Kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Norman Zezula otworzyli dorobek medalowy Polaków na Igrzyskach Europejskich 2023 organizowanych w Krakowie. Liczymy na to, że w najbliższych dniach będziemy mieli jeszcze sporo powodów do radości. Wiele wskazuje na to, że kolejne medale w kajakarstwie również są tylko kwestią czasu. Od lat nasi zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki i z pewnością chcą to potwierdzić podczas prestiżowych zmagań w Polsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...