Aleksander Kitewski i Norman Zezula z pierwszym medalem dla Polski na Igrzyskach Europejskich

Strona głównaInneAleksander Kitewski i Norman Zezula z pierwszym medalem dla Polski na Igrzyskach...

Aleksander Kitewski i Norman Zezula otworzyli dorobek medalowy reprezentacji Polski na Igrzyskach Europejskich 2023. Biało-czerwoni zdobyli brązowy medal w konkurencji kanadyjkarzy C-2 na 500 metrów. To ich kolejny sukces w ostatnich miesiącach. Kitewski i Zezula już w eliminacjach pokazali moc, gdzie nie mieli problemu z awansem do finału A. W nim od początku liczyli się w walce o medal. Ostatecznie finiszowali na trzecim miejscu. 

Świetny start polskich kanadyjkarzy 

Polscy kanadyjkarze mają za sobą bardzo dobry start. W wielkim finale w konkurencji C-2 na 500 metrów od początku trzymali mocne tempo. Do końca napierali i liczyli się w walce nawet o złoty medal. Bardzo długo Polacy utrzymywali się na pierwszym miejscu z niewielką przewagą nad kilkoma innymi osadami. Złoto było naprawdę blisko. Ostatecznie na ostatnich metrach przed nimi finiszowały dwie osady. Aleksander Kitewski i Norman Zezula zajęli trzecie miejsce z czasem 1:40.553. Zaledwie 0,04 sekundy zabrakło im do srebra. Na drugim miejscu podium stanęli Hiszpanie Cayetano Garcia, Pablo Martinez. W czwartek na torze w Krakowie bezkonkurencyjni okazali się Włosi. Po złoto sięgnęli Gabriele Casadei i Carlo Tacchini, którzy finiszowali z czasem 1:40.168. Tuż za Polakami do mety dopłynęły osady z Węgier, Czech i Niemiec. 

Pierwszy medal dla biało-czerwonych na Igrzyskach Europejskich 

Kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Norman Zezula otworzyli dorobek medalowy Polaków na Igrzyskach Europejskich 2023 organizowanych w Krakowie. Liczymy na to, że w najbliższych dniach będziemy mieli jeszcze sporo powodów do radości. Wiele wskazuje na to, że kolejne medale w kajakarstwie również są tylko kwestią czasu. Od lat nasi zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki i z pewnością chcą to potwierdzić podczas prestiżowych zmagań w Polsce. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...