Alicja Bartnicka i Marek Pokwap z brązowym medalem w rywalizacji mikstów w teqballu na Igrzyskach Europejskich

Strona głównaInneAlicja Bartnicka i Marek Pokwap z brązowym medalem w rywalizacji mikstów w...

Reprezentanci Polski Alicja Bartnicka i Marek Pokwap wywalczyli brązowy medal w rywalizacji mikstów w teqballu podczas Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. Biało-czerwoni w małym finale pokonali Czechów Gabrielę Zachovą oraz Lukasa Flaksa. Wcześniej w półfinale musieli uznać wyższość Serbów Mai Umicević i Nikoli Mitro. Ostatecznie brązowy medal wywalczony przez reprezentantów Polski to i tak bardzo duży sukces. 

Droga Alicji Bartnickiej i Marka Pokwapa do medalu 

Od początku rywalizacji w teqballu reprezentanci Polski w mikście czuli się bardzo dobrze. Alicja Bartnicka i Marek Pokwap z kompletem punktów zakończyli fazę grupową i pewnie awansowali do ćwierćfinału. Wcześniej w grupie D pokonali najpierw 2:1 Francuzów Elisę Lanche i Lionela Beyera. Następnie bez większych problemów poradzili sobie z Rumunami Katalin Dako i Szabolcsem Ilyesem (2:0, 12:6, 12:5) oraz Słowakami Branislavem Rodmanem i Kariną Zustakovą (2:0, 12:5, 12:9). Dzięki temu biało-czerwoni zameldowali się w fazie pucharowej. 

Ćwierćfinał to jednostronne starcie Polaków z Austriakami Danielem Neuholdem i Niną Steinbauer. Mecz zakończył się szybko 2:0. Biało-czerwoni wygrywali kolejno 12:2 i 12:1 i pewnie zameldowali się w strefie medalowej. Niestety zwycięski marsz Polaków zatrzymał się na półfinale. Tam musieli uznać wyższość świetnie dysponowanych Serbów Mai Umicević i Nikoli Mitro. Ostatecznie Polacy sięgnęli po brąz. Dokonali tego po zwycięstwie w małym finale z Czechami Gabrielą Zachovą i Lukasem Flaksem. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem biało-czerwonych 2:0.

Węgrzy ze złotem w rywalizacji mikstów 

W rywalizacji mikstów złoty medal wywalczyli reprezentanci Węgier Lea Vasas i Balazs Katz. W wielkim finale w dwóch setach pokonali Serbów Maję Umicević i Nikolię Mitro. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:6, 12:8. Tym samym pogromców Polaków zakończyli zmagania na drugim miejscu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...