STS KOD PROMOCYJNY

Brązowy medal Bartłomieja Adamusa na Mistrzostwach Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneBrązowy medal Bartłomieja Adamusa na Mistrzostwach Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów

Mamy kolejny medal w Bukareszcie. Bartłomiej Adamus wywalczył brąz w dwuboju w kategorii do 102 kilogramów na Mistrzostwach Europy u-23 w podnoszeniu ciężarów. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz spisał się świetnie i stanął na podium z wynikiem 350 kg (157 + 193). Zrobił to przedostatniego dnia mistrzostw. Przed nami jeszcze tylko czwartkowe starty trójki biało-czerwonych. 

Świetna postawa i cenny medal Bartłomieja Adamusa

Bartłomiej Adamus z bydgoskiego Zawiszy startował w kategorii do 102 kilogramów. W dwuboju spisał się bardzo dobrze. W rywalizacji do lat 23. osiągnął łącznie 350 kg (157 + 193). Dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium. Niewiele zabrakło mu do srebrnego medalu, ponieważ Ukrainiec Ilia Moskalenko był lepszy zaledwie o kilogram. Poza zasięgiem reszty stawki był świetnie dysponowany Tudor Bratu z Mołdawii. Ten w rywalizacji osiągnął aż 370 kg (168 + 202). 

Dobre starty innych biało-czerwonych

Przedostatniego dnia zmagań oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. W kategorii do 109 kilogramów u-20 na piątym miejscu zmagania zakończył Igor Osuch z Budowlanych Opole. Do medalu zabrakło mu 7 kilogramów. Pozycję niżej uplasował się Szymon Ziółkowski z CLKS Mazovii Ciechanów, jednak jego strata była większa. Medalu sprzed roku nie udało się obronić Agnieszce Zimroz w kategorii do 87 kilogramów u-233. Zawodniczka  LKS Znicz Biłgoraj zajęła dopiero ósme miejsce z dużą stratą do podium.  

Przed nami ostatni dzień rywalizacji

Mistrzostwa Europy u-20 i u-23 w podnoszeniu ciężarów zakończą się w czwartek 3 sierpnia. Ostatniego dnia rywalizacji w Bukareszcie zobaczymy trójkę reprezentantów Polski. Będą to: Natalia Chołuj (AKS Białogard) w kategorii +87 kg u-23, Tomasz Talewicz (Meyer Elbląg) w kategorii +109 kg u-20 i Olaf Pasikowski (Budowlani Opole) w kategorii +109 kg u-23. To ostatnie szanse medalowe biało-czerwonych. Do tej pory w dorobku naszej reprezentacji znajduje się osiem medali, w tym dwa złote.  

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...